Сечостатевий (сечосольовий) діатез – поширене урологічне захворювання серед жінок і чоловіків, що є передумовою появи в нирках піску і каменів. Це патологія, при якій в нирках кристалізуються солі, урати, карбонати, фосфати та інші домішки.
Діатез виникає через вроджені аномалії розвитку, а також є набутим через нездорові звички, незбалансоване харчування та переохолодження. В групі ризику знаходяться люди з діагностованою нефропатією, подагрою, порушенням обміну кальцію та хронічними захворюваннями сечостатевої системи. Оксалати в сечі з’являються у веганів та вегетаріанців, а також всіх, хто споживає мало води.
Ознаки сечостатевого діатезу
Часто люди зі сечостатевим діатезом можуть не підозрювати про наявність проблеми, не проходять планових оглядів і не лікують хворобу вчасно. Звісно, це призводить до тяжких наслідків – утворення великих каменів, хронічного запалення нирок, ниркової недостатності та навіть некрозу.
Хворобливість може спровокувати алкоголь та надмірні фізичні навантаження. При запущеності хвороби розвивається сечокам’яна хвороба з ушкодженням нефронів. Латентний діатез можна виявити тільки при комплексному обстеженні.
По мірі прогресування хвороба може проявлятися наступними ознаками:
часті позиви до сечовипускання;
кров і осад у сечі;
зміна кольору, каламутність і різкий запах сечі;
ріжучий біль у сечовивідних шляхах незалежно від акту сечовипускання;
постійне печіння та ін.
Вилікувати хворобу можна тільки за участі досвідченого уролога, тому при появі симптомів одразу записуйтесь до фахівця медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
Методи діагностики сечостатевого діатезу
Успішна терапія неможлива без ретельного обстеження, виявлення причини захворювання та індивідуальних особливостей протікання хвороби.
Найшвидший та ефективний спосіб попередньої діагностики – це консультація лікаря (вислуховування скарг, опитування, збір анамнезу, огляд) та проходження призначених аналізів і обстежень.
При уточнення діагнозу і підбору лікування необхідно здати загальний та біохімічний аналізи крові, аналіз сечі на наявність білка і кристалів солі, тест на кальцій, УЗД/КТ і рентген.
Лікувальні методики
Успішне лікування сечостатевого діатезу залежить від своєчасного виявлення хвороби і якнайшвидшого початку терапії.
При діагностуванні проблеми необхідно не допустити прогресування сечокам’яної недуги та супутніх патологій. При вродженій чи набутій схильності лікар призначає прийом антиоксидантів та препаратів з літолітичною дією. Також показані протизапальні засоби, рослинні діуретики, спазмолітики і знеболювальні.
Для усунення інфекцій та загального зміцнення організму призначаються антибіотики, вітаміни групи В та комплекс мінералів. Крім цього, важлива негайна і строга корекція харчування та збільшення кількості споживаної рідини. Пацієнт має відмовитися від наваристих бульйонів, міцного чаю і кави, гострих соусів, спецій і солодощів.
Профілактика сечостатевого діатезу
Щоб попередити утворення в нирках солей, важливо виконувати рекомендації уролога і регулярно проходити огляди.
Важливо дотримуватися здорового раціону, особливо – пити достатньо чистої води для боротьби із відкладеннями. При наявності захворювання обмежують кількість білка в раціоні. Також вчасно займайтеся лікуванням недуг сечостатевої системи, які провокують сольовий діатез.
Відчуваєте біль при сечовипусканні, маєте генетичну схильність до утворення солей? Поспішайте записатися на прийом до уролога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому. Спеціаліст проведе комплексну діагностику та призначить грамотне лікування.