(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування цукрового та нецукрового діабету в Хмельницькому

Ендокринні патології відносять до розряду хвороб, які досить важко піддаються лікуванню, але надзвичайно розповсюджені серед пацієнтів. До таких захворювань можна віднести цукровий та нецукровий діабет.

Цукровий діабет – це наслідок розладу роботи підшлункової залози та вироблення нею інсуліну (гормону, що переробляє глюкозу в крові) або ж неспроможність організму в повній мірі використовувати виділений інсулін. 

Нецукровий діабет діагностують трохи рідше. Його поява зумовлена недостатньою кількістю вазопресину – гормону, який виділяється гіпоталамусом. 

Обидві хвороби схожі між собою деякими симптомами, але потребують абсолютно різного підходу до лікування.

ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ ЦУКРОВОГО ТА НЕЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ 

Нецукровий діабет виникає у пацієнтів будь-якого віку. Він особливо небезпечний для новонароджених дітей, адже саме в цієї категорії пацієнтів хвороба найчастіше викликає летальні випадки. 

Причиною його появи може слугувати черепно-мозкова травма, вроджені аномалії розвитку гіпоталамуса та схильність до хвороби, гломерунефрит. До того ж нецукровий діабет може бути наслідком невдалої операції голови або ж перенесених хвороб, які сильно впливають на центральну нервову систему. Ризик виникнення нецукрового діабету мають і хворі з діагностованим онкологічним захворюванням головного мозку.

Цукровий діабет поділяють на три види: першого типу, другого типу та гестаційний діабет. Перший різновид ще називають інсулінозалежним типом. Він виникає через дисфункцію підшлункової залози. На даний момент достеменно невідомо, що саме провокує порушення роботи підшлункової залози, але один із факторів ризику – генетична схильність.

Цукровий діабет другого типу виникає через метаболічні порушення організму, наслідком чого стає неможливість використання необхідної кількості інсуліну для переробки глюкози. Найчастіше такий тип захворювання виникає через надмірну вагу пацієнта, а також нестачу фізичної активності. Провокуючим фактором може слугувати нервовий зрив або хронічний стрес.

Гестаціний діабет виникає лише у вагітних та минає з народженням дитини або через певний час після пологів. 

СИМПТОМИ ЦУКРОВОГО ТА НЕЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ

Спільними ознаками цукрового та нецукрового діабету є сильна постійна спрага та часте сечовипускання через це. Окрім цього, внаслідок обох хвороб у пацієнтів знижується маса тіла, відчувається сухість у роті, пересушування шкіри та її лущення.

Специфічний синдром цукрового діабету – погіршення зору.

Окрім вищеописаних скарг, пацієнти з підозрою на діабет можуть відчувати загальну слабкість, сонливість, погіршення стану шкіри та волосся, а також зниження імунітету.

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ЦУКРОВОГО ТА НЕЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ 

Нецукровий діабет діагностують завдяки аналізу сечі та крові на вміст іонів натрію. Для спростування наявності цукрового діабету проводять аналіз крові на вміст глюкози.  Додатково призначаються специфічний аналіз – проба за Земницьким. Він допомагає визначити кількість та питому вагу добової сечі.

Цукровий діабет також діагностують завдяки аналізам. Проводять аналіз крові на глюкозу та інсулінорезистентність. 

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ЦУКРОВОГО ТА НЕЦЕКРОВОГО ДІАБЕТУ 

Нецукровий діабет лікується медикаментозно і оперативно. Другий варіант застосовується рідко й тільки у випадках гострої необхідності.

Медикаментозні схеми включають в себе гормонозамісні препарати вазопресину. Покращення спостерігається вже за декілька днів після початку прийому таких лікарських засобів.

При цукровому діабеті першого типу пацієнт потребує щоденного введення інсуліну. Другий тип хвороби потребує постійного прийому регуляторів глюкози (метформін, глібенкламід та ін.).

Особливе значення в лікуванні діабету має дієта. Правильний раціон в рази зменшує ризики появи ускладнень (наприклад, гіпоглікемічної коми чи анорексії). У медичному центрі «Оксфорд Медікал» ви зможете провести сучасну діагностику, отримати якісну консультацію та ефективну схему лікування.

Щоб записатися на прийом та пройти усі необхідні обстеження, телефонуйте за номером (097) 470-20-30. Пам’ятайте: цукровий та нецукровий діабет несуть загрозу для життя та здоров’я. Не дайте хворобі нашкодити – запишіться на прийом до ендокринолога! Вчасно діагностуйте загрозливу хворобу та почніть лікування!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом