(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Вам зручно українською

Лікування ожиріння в Хмельницькому

Зайву вагу звикли вважати тільки естетичною проблемою. Насправді ж надлишок маси тіла (ожиріння) – це ендокринна патологія, яка може стати причиною низки серйозних ускладнень. 

Занадто великий відсоток жирової тканини в тілі може спровокувати гіпертонію, порушення репродуктивної функції організму, проблеми з серцево-судинною системою. Окрім патологічних фізіологічних процесів, не можна забувати і про психоемоційний стан пацієнта. 

Зайва вага – це часта причина низької самооцінки, проблем із соціальним та інтимним життям, хронічного стресу та психічних розладів. Саме тому пацієнти, які відмічають занадто велику вагу (особливо, коли її майже неможливо скинути за допомогою корекції раціону), повинні звернутися до ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал».

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ОЖИРІННЯ 

В основі ожиріння лежить порушення обміну речовин. Його можуть спричинити наступні фактори:

  1. Надмірне переїдання разом з недостатньою фізичною активністю – в цьому випадку енергія, яка потрапляє в організм разом з їжею, не встигає використатися і відкладається у вигляді жирових клітин на внутрішніх органах та під шкірою.

  2. Прийом деяких гормональних препаратів може супроводжуватися побічною дією у вигляді набору маси тіла без явних на те причин (при нормальному раціоні), особливо часто таке явище зустрічається при вживанні оральних контрацептивів.

  3. Гормональний дисбаланс, спричинений розладами ендокринних залоз.

Також це може бути порушення роботи шлунково-кишкового тракту, генетична схильність і розлади харчової поведінки. 

СИМПТОМИ ОЖИРІННЯ 

Ожиріння поділяють на чотири стадії. Перша та друга стадія зустрічаються особливо часто. Окрім появи надлишкової ваги, людина може відчувати періодичний головний біль, важкість у ногах, швидку втомлюваність та загальну слабкість. Загалом же перші дві стадії заважають нормальному життю в незначній мірі, й більшість людей не відчуває якихось серйозних проблем зі здоров’ям. 

Набагато небезпечніші третя та четверта стадії. Для них характерні розлади сечовивідної системи, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної та репродуктивної системи. Як наслідок, жінки можуть спостерігати порушення циклу або його відсутність, псується якість шкіри, волосся та нігтів, страждає весь організм в цілому. Через надто велике навантаження, починають боліти суглоби (особливо колінні), розвиваються захворювання опорно-рухового апарату. 

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ОЖИРІННЯ 

Діагностика ожиріння відбувається на консультації ендокринолога. Сам факт наявності ожиріння можна виявити неозброєним оком. Визначити ступінь ожиріння можна за допомогою розрахунку індексу маси тіла. Його формула досить проста: масу тіла необхідно розділити на зріст у метрах в квадраті. 

Показник до 29,9 включно означає, що маса тіла або занадто мала (до 18,5), або нормальна. Проміжок 30,0–34,9 свідчить про перший ступінь ожиріння, 35,0–39,9 – про другий ступінь, а 40,0 і більше – про третій-четвертий ступінь. Окрім цього, під час консультації ендокринолог може запропонувати пацієнту стати на спеціальні ваги, які вказують на відсоток жиру та м’язової тканини у тілі.

Після первинного обстеження та встановлення ступеню ожиріння ендокринолог призначає ряд аналізів на гормони. Якщо причиною ожиріння стає гормональний дисбаланс, лабораторні обстеження зможуть вказати на відхилення кожного гормону. 

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ОЖИРІННЯ 

Методи лікування залежать від причини розвитку самого ожиріння. Наприклад, у разі дисбалансу гормонів ендокринолог призначає гормонозамісну терапію або інші препарати гормональної дії. Можуть призначатися фітопрепарати.

Обов’язково рекомендується дієта та помірні, поступово зростаючі фізичні навантаження. В деяких випадках лікування ожиріння повинно включати хірургічне втручання та ліпосакцію. Операція проводиться тільки в крайньому випадку, коли це дійсно життєво необхідно для пацієнта. 

Ожиріння – це комплексна проблема, яка охоплює і фізичне, і психологічне здоров’я людини. Щоб не дати зайвому жиру зіпсувати власне життя – телефонуйте за номером (097) 470-20-30 і звертайтеся за допомогою до медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький»! Наші спеціалісти дадуть покрокову інструкцію та рекомендації, щоб ви якомога швидше позбулися проблеми і повернулися до нормального способу життя!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом