(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування гіпо- та гіпертиреозу в Хмельницькому

Гормональна (ендокринна) система людини – це основа всього організму, що забезпечується функціонуванням ендокринних залоз. Саме вони виробляють найрізноманітніші гормони. 

Серед захворювань ендокринних органів провідне місце займає порушення роботи щитоподібної залози, а саме нестача або надмірне вироблення її гормонів. Надмірну секрецію (вироблення) цих гормонів називають гіпертиреозом, а недостатню – гіпотиреозом. 

Причини виникнення гіпо- та гіпертиреозу

Захворювання щитоподібної залози більш розповсюджені у жінок, але немало чоловіків ними теж страждають. Залежно від факторів, що провокують порушення роботи щитоподібної залози, розрізняють медикаментозний, післяопераційний, ідіопатичний, післяпологовий, транзиторний, аутоімунний, придбаний та вроджений гіпо- та гіпертиреоз. 

Можна вирізнити наступні причини появи захворювань:

  • прийом стероїдних гормональних препаратів;

  • часткове або повне видалення щитоподібної залози;

  • наявний ендемічний зоб (вузол у щитоподібній залозі);

  • захворювання гіпофізу.

Спричинити розлади роботи цього ендокринного органу може незбалансоване харчування з нестачею йоду, спадкова схильність, надмірні постійні або періодичні стреси, аутоімунні захворювання. 

Симптоми гіпо- та гіпертиреозу

Гормони щитоподібної залози беруть активну участь у метаболічних процесах, тому один із явних симптомів – це безпричинна зміна ваги. При гіпертиреозі вага набирається навіть без змін в раціоні харчування, а при гіпертиреозі, навпаки – стрімко зменшується без явних на те причин. Обидві хвороби супроводжуються стрімкими змінами настрою від шаленої радості до повного смутку.

Гіпотиреоз та гіпертиреоз – це два діаметрально протилежні стани організму, тому їх симптоми суттєво відрізняються. При гіпотиреозі людина ніби сповільнюється, як і її метаболічні процеси. Проявляється сонливість, слабкість, нестача енергії, знижена температура тіла. В складних випадках навіть сповільнюється мовлення, з’являється брадикардія (сповільнене серцебиття), шкіра стає жовтуватою та грубою на дотик. 

При гіпертиреозі, навпаки, людина постійно стривожена. Разом зі зниженням маси тіла спостерігається дратівливість, нервозність, очі ніби випирають з орбіт, а зіниці бігають зі сторони в сторону. Паралельно з цим настає безсоння, пітливість і дуже швидка втомлюваність, руки починають тремтіти, а шкіра стає сухою, розмір щитоподібної залози збільшується до таких розмірів, що це можна помітити навіть неозброєним оком.

Діагностика та лікування гіпо- і гіпертиреозу 

Діагностувати гіпо- та гіпертиреоз відносно просто. Це робиться шляхом лабораторних та інструментальних обстежень. Аналізи включають в себе дослідження крові на гормони щитоподібної залози – Т3, Т4, ТТГ. Іноді ендокринолог може призначити аналіз на виявлення аутоімунного фактору, щоб розпізнати першопричину захворювання. 

Інструментальні обстеження обмежуються УЗ-дослідженням щитоподібної залози, але точність діагностики прямо залежить від кваліфікованості лікаря та якості апарату. В нашому медичному центрі дослідження проводяться за допомогою ACUSON NX3 Elite – апарату експертного класу, що являє собою один з найсучасніших здобутків технічного прогресу. 

Лікування захворювань щитоподібної залози – це цілий комплекс консервативних (безопераційних) методів. Медикаментозні міри лікування гіпертиреозу включають в себе прийом адреноблокаторів, а також препаратів, що знижують активність гормонів щитоподібної залози – антитиреоїдних лікарських засобів. Для зняття симптомів застосовуються заспокійливі, а для нормалізації обмінних процесів – метаболічні препарати. 

Тримати під контролем гіпотиреоз можна, лише приймаючи гормонозамісні препарати. Тобто додавати в організм той гормон, якого не вистачає.

Гіпотиреоз та гіпертиреоз не можна вилікувати повністю, але ендокринолог медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» допоможе підібрати оптимальні препарати та їх дозування, дасть рекомендації стосовно раціону та фізичної активності й допоможе уникнути чи позбавитися наслідків цих підступних захворювань. З нами дисфункція щитоподібної залози не буде приносити вам дискомфорту!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.88, голосів: 33 )

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом