(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування зобу в Хмельницькому

Щитоподібна залоза – один з головних ендокринних органів, гормони якого беруть участь в обмінних процесах та суттєво впливають на якість життя людини. Близько 60% населення страждають таким захворюванням щитоподібної залози, як зоб – це збірне поняття, котре означає новоутворення або розростання тканин в різних шарах органу. 

Існує досить широка класифікація зобу. Так, розрізняють дифузний, дифузно-токсичний, аутоімунний, вузловий, багатовузловий зоб та рак щитоподібної залози. Окрім цього, кожен з видів захворювання поділяється на стадії тяжкості. Нульова стадія – це відсутність захворювання. При першій стадії зоб можна відчути пальпаторно (при огляді руками) та під час закидання голови назад, друга стадія – коли зоб помітно без закидання голови, а при третій стадії зоб видно навіть з відстані. В останньому випадку відчувається значний косметичний дискомфорт, адже шия деформується та набуває неприроднього вигляду. 

Причини виникнення зобу

Зважаючи на значне поширення захворювання серед людей різного віку та статі, можна зробити висновок, що провокуючих факторів розвитку захворювання досить багато. Перш за все, спричинити захворювання може незбалансований раціон з дефіцитом йоду. Важливу роль у формуванні новоутворення відіграє й стресове навантаження. Тобто люди з хронічним стресом та підвищеною емоційністю більш схильні до утворення вузлового або дифузного зобу. 

Спадкова схильність теж посідає не останнє місце. Саме тому ендокринолог медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» вже на первинній консультації знайомиться не лише з анамнезом хворого, а і з хворобами щитоподібної залози в роду. 

Стимулювати розростання тканин щитоподібної залози можуть і перенесені або наявні захворювання: інфекції, травми, аутоімунні захворювання, тиреоїдит, гормональний збій або дисбаланс.

Симптоми зобу

Симптоматика зобу може відрізнятися у різних пацієнтів, залежно від функціонування самої щитоподібної залози та анамнезу життя (хронічні хвороби, спадковість). 

Найбільш поширені симптоми:

  • різка безпричинна зміна ваги (найчастіше – схуднення);

  • дратівливість, перепади настрою, плаксивість;

  • випадіння волосся, погіршення стану нігтів;

  • безсоння, зниження пам’яті;

  • порушення в роботі серця (тахікардія);

  • відчуття грудки в горлі та дискомфортне ковтання.

Характер симптоматики та її інтенсивність залежить від стадії захворювання та навіть особистісних індивідуальних показників (наприклад, в надмірно емоційної людини дратівливість буде переноситися в рази сильніше, ніж у спокійного пацієнта).

На перших стадіях зоб може взагалі не проявляти себе та протікати абсолютно безсимптомно. В таких випадках допоможе його виявити лише профілактична щорічна діагностика. 

Діагностика та лікування зобу 

Виявлення хвороби розпочинається вже під час першого візиту до ендокринолога. Під час опитування можна виявити характерні симптоми зобу або іншого захворювання щитоподібної залози. Під час консультації ендокринолог проводить пальпації – ощупування органу, простими словами. Далі для визначення розміру, ступеню та типу зобу проводиться УЗ-обстеження. На даному етапі діагностики все залежить від професіоналізму лікаря та точності апарату. В нашому медцентрі використовується ACUSON NX3 Elite – УЗД-апарат експертного класу, який дозволяє проводити максимально точну діагностику.

Для підтвердження захворювання фахівець призначає ряд аналізів крові на гормони щитоподібної залози та антитіл до них (для виявлення аутоімунного компонента). При підозрі на злоякісність зобу проводиться тонкоголкова аспіраційна біопсія (ТАБ). Під час процедури лікар бере матеріал на дослідження безпосередньо із залози, проколюючи її. Процедура проводиться під наглядом УЗД-датчика.

На основі отриманих аналізів та обстежень призначається індивідуальне лікування та корекція харчування. В найскладніших випадках зоб видаляють оперативно. Іноді доводиться видаляти всю залозу. 

Щоб попередити ускладнення хвороби та якомога швидше розпочати терапію, при перших же проявах хвороби варто записатися до ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький»! В такому разі ви отримаєте доцільні рекомендації, пройдете повний спектр обстежень та зможете тримати під контролем небезпечну хворобу! 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом