*
показати повний текстСтеатотична (жирова) хвороба печінки – патологічний стан, при якому в клітинах печінці накопичується зайві ліпіди. Стеатоз часто виявляють випадково, при плановому обстеженні. Захворювання може розвинутися у формі неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП) або – алкогольної.
При підозрі на хворобу радимо якнайскоріше звернутися до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому та розпочати лікування.
Основний провокуючий чинник – накопичення зайвого жиру в гепатоцитах. Форма НАЖХП відбувається через ожиріння, наявність цукрового діабету, гіпертонію, високий холестерин і рівень тригліцеридів, а також при нирковій або серцевій недостатності. Алкогольна форма розвивається на тлі тривалого зловживання алкоголем.
Серед інших причин виділяють наступні:
інфекції, зокрема, гепатит С та аутоімунний гепатит;
генетична схильність;
ліподистрофія;
безконтрольний прийом кортикостероїдних антиретровірусних ліків.
При прогресуванні хвороби в тканинах печінки утворюються рубці – фіброз. Робота органу значно погіршується, що поступово призводить до пухлини або цирозу.
Зазвичай патологія протікає невідчутно для людини. Тільки при прогресуванні хворий помічає хронічну втому і дискомфорт у правому підребер’ї.
Пізні стадії проявляються набряками, жовтяницею (пожовтінням білків очей і шкіри), втратою апетиту й інтоксикацією організму, що спричиняє сплутаність свідомості та постійне підвищення температури.
Печінка не має нервових закінчень, тож пацієнт може довго не відчувати патологічних змін в органі. Але без належного лікування можуть розвинутися серйозні ускладнення – цироз, недостатність печінки і онкологія, тому обов’язково проходьте профілактичні огляди і при перших негараздах зі здоров’ям записуйтесь на прийом до лікаря.
Спочатку проводиться опитування, збір анамнезу та фізикальний огляд хворого. Щоб підтвердити жирову хворобу печінки, необхідне обстеження та діагностичні тести:
аналіз крові – виявляє порушення функцій печінки при підвищенні показників АЛТ в АСТ;
УЗД/МТР/КТ – візуально показують накопичення жирів у печінці;
біоімпеданс – аналіз, що визначає обсяг вісцерального жиру, часто застосовується протягом періоду лікування для контролю динаміки.
Біопсію тканин печінки беруть при особливо тяжких випадках або якщо треба уточнити клінічну картину.
Передусім, терапевтичні заходи спрямовані на зміну стилю життя. Зниження маси тіла при ожирінні, здорове, збалансоване харчування, регулярна фізична активність і відмова від алкоголю допоможуть уповільнити та зупинити накопичення жиру у печінці, покращивши її стан.
Медикаментозне лікування необхідне при наявності супутніх патологій – діабет, високий холестерин тощо. Наприклад, хворим з інсулінорезистентністю можуть призначатися препарати для сенсибілізації цього гормону та ліки для зниження цукру в крові. Якщо у пацієнта значне ожиріння, і на його тлі розвинулися метаболічні розлади – виконують баріатричну операцію. У тяжких випадках, якщо консервативна терапія не дає результату, і починає розвиватися недостатність печінки, цироз або рак, проводять трансплантацію органу від донора. Якщо можливо, проводять часткову трансплантацію, адже печінка може відновитися і вирости до нормальних розмірів.
Стратегія профілактики передбачає підтримку маси тіла, здоровий раціон харчування, регулярну фізичну активність і відмову від шкідливих звичок. Особи, що знаходяться в зоні ризику, або вже хворіли на стеатоз печінки, мають регулярно обстежуватися у лікаря.
Ведіть здоровий спосіб життя і вчасно звертайтеся до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому по кваліфіковану допомогу. Це запорука своєчасного виявлення проблем та початку лікування хвороби на ранніх стадіях.
1991-1997рр. Навчалася у Буковинському державному медичному університеті.
1997-1998рр. Проходила інтернатуру у Хмельницькій міській лікарні у терапевтичному відділенні.
З 1998р. по сьогоднішній день працює у Хмельницькій міській лікарні – гастроентерологом.
2005р. Здобувала спеціалізацію «Гастроентерологія» у м.Київ.
З 2020р. працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.
показати повний текствідділення: Гастроентерологія
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом