(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування хвороб шкіри та нігтів у дітей та дорослих. Звертайтесь! Ми працюємо без вихідних!

Лікування колітів в Хмельницькому

Колітом називають запалення нижнього відділу ШКТ, зокрема частин ободової кишки. В нормі товстий кишківник виконує функцію всмоктування води, також в ньому розмножується корисна мікрофлора та формуються калові маси.

Форми хвороби

Щодо особливостей перебігу, коліт буває гострим, що розвивається на тлі інфікування вірусами, грибками і бактеріями. Хронічна форма патології спричиняється рідкісними хворобами ШКТ – патологія Крона, виразковий та невиразкові коліти.

Розвиток ішемічного коліту відбувається при порушеннях кровообігу ШКТ – тромбоз, перекручення петлі, непрохідність кишківника, пухлина тощо.

Також існують наступні форми коліту: 

  • ентероколіт – до запалення нижнього відділу кишківника приєднується запалення тонкого. Основною ознакою стає біль і часта діарея зі шматками їжі;

  • спастичний коліт – порушення моторики кишківника з появою спазмів, закрепів і болю. Може виникнути після сильного нервового стресу.

Що спричиняє коліти і як вони проявляються

До причин коліту належать зловживання алкоголем, гіподинамія, інфікування гельмінтами, вірусами та ін., порушення функцій кишківника, опромінення, інтоксикація, недостатність печінки та імунні розлади. Не менш частою причиною колітів стає тривалий прийом антибіотиків і НПЗП, недолікований панкреатит, гастрит, ентерит та ін. патології ШКТ, нездорове/незбалансоване харчування, в т. ч. монодієти, а також дефіцит вітамінів.

Ознаки гострої форми коліту – нудота після прийому їжі, біль, пронос із домішками слизу/крові, метеоризм і здуття, зневоднення. Хронічна форма проявляється чергуванням запорів і проносів, ниючим болем і тяжкістю в животі, нудотою, млявістю та ін.

Рецидивуючий хронічний коліт характеризується тривалим перебігом хвороби із періодами загострення і ремісії. Така форма складно лікується, проте в будь-якому випадку слід звернутися до лікаря. Також пам’ятайте, що без терапії коліт може перерости у перитоніт, внутрішню кровотечу та навіть рак.

Гастроентеролог медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому призначить комплексну діагностику та індивідуальне лікування для повного одужання або постійної ремісії. 

Методи діагностики й лікування колітів

Обстеження для підтвердження коліту включає:

  • аналіз калу, сечі і крові;

  • колоноскопію;

  • хромоендоскопію;

  • УЗД органів черева;

  • рентген, МРТ, КТ, УЗД.

Залежно від форми і стадії захворювання терапію можуть проводити амбулаторно або в стаціонарі.

Терапія починається з дієти, що розробляється індивідуально. Після стабілізації стану пацієнт також має дотримуватися певних правил харчування протягом життя. Мета лікувальної дієти – розвантажити ШКТ, відновити перистальтику і стимулювати регенерацію слизової. Пацієнт має їсти малими порціями, 5–6 разів на день. Показане повне виключення смажених, гострих і жирних страв, а також капусти і бобових, що спричиняють газоутворення. Корисно вживати продукти, багаті на клітковину.

Медикаментозна терапія має усунути причину запалення. Залежно від особливостей хвороби призначається прийом наступних протигельмінтних препаратів, антибіотиків, анальгетиків/спазмолітиків, адсорбентів, ферментів та пробіотиків.

Хірургічне лікування коліту

За відсутності успіху консервативних методів лікування проводиться планова операція. Як правило, хірургічне втручання показане при виразковому неспецифічному коліті.  

Серед методик операції існують:

  • паліативне втручання – застосовується при ураженні до 60 % ШКТ і при локальних ураженнях слизової. Патологічні осередки видаляють;

  • радикальне – показане при великих площах ураження. Виконують резекцію і видалення хворих сегментів ШКТ;

  • реконструктивне – кишківник повністю прибирають і на його місце встановлюють протез.

Щоб уникнути появи колітів або підтримувати здоров’я після лікування, слід оздоровити раціон харчування, відмовитися від шкідливих звичок, виключити стреси, дотримуватися гігієни і обов’язково звертатися до спеціаліста нашого медцентру при найменших ознаках негараздів із роботою ШКТ.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.82, голосів: 33 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар гастроентеролог: Гайова Наталія Михайлівна
Гайова Наталія Михайлівна Лікар гастроентеролог

інформація про лікаря

1991-1997рр. Навчалася у Буковинському державному медичному університеті.

1997-1998рр. Проходила інтернатуру у Хмельницькій міській лікарні у терапевтичному відділенні.

З 1998р. по сьогоднішній день працює у Хмельницькій міській лікарні – гастроентерологом.

2005р. Здобувала спеціалізацію «Гастроентерологія» у м.Київ.

З 2020р. працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.

показати повний текст

відгуки




Микола 27-10-2020 Проблеми із шлунком почалися на початку червня п.р. Консультувався в трьох лікарів, проходив обстеження, тричі проходив лікування. Як результат, болі не пройшли. Записався на прийом до лікаря в Оксфорд Медікал. Проходив лікування в гастроентеролога Гайової Наталії Михайлівни. Лікар призначила обстеження, виявила причину, призначила лікування. Після лікування болі пройшли, почуваю себе нормально. Хочеться подякувати клініці, зокрема лікарю з великої букви Гайовій Наталії Михайлівні за лікування, професіоналізм, доброту і гарне ставлення до пацієнта. У кого проблеми – всім раджу.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом