*
показати повний текстХронічним холециститом є запалення, що вражає жовчний міхур. Для хвороби характерний рецидивуючий перебіг. Патологія підступна млявим і поступовим розвитком. При цьому вона не протікає окремо: часто холецистит супроводжують низка інших захворювань ШКТ. Також хвороба легко переходить у хронічну форму через неграмотне чи недостатнє лікування гострої стадії, а тому рекомендуємо звертатися до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому й отримати дієву терапію.
Хвороба розвивається через порушення відтоку жовчі на тлі розмноження паразитів, а також застійних процесів, травми міхура, затіканні підшлункових ферментів при панкреатиті.
Серед інших причин хвороби можна виділити такі:
інтоксикація;
тяжкі форми алергій;
запори;
переїдання;
неправильне харчування;
метаболічні порушення;
анатомічні аномалії проток;
кісти, поліпи, пухлини та багато ін.
Найпоширенішою формою є калькульозний холецистит (жовчнокам’яна хвороба), проте зустрічається і безкам’яний вид патології, при якому конкременти взагалі не утворюються.
Найпоширеніший симптом – біль під ребрами справа. Може виникати періодично, зокрема після вживання жирних страв. Стан, при якому хворі звертаються до лікаря, супроводжуються приєднанням інших ознак:
нудота з блюванням жовчу;
напруженість черева;
відрижка жовчу;
гіркий присмак в роті;
жовтушність слизових і шкіри;
діарея/закрепи та ін.
При ігноруванні патології запалення стрімко прогресує, й розвиваються ускладнення – печінкові коліки, спайки у череві, розрив міхура, перитоніт і некроз, що зменшує шанси на порятунок. Тому при появі періодичного болю в підребер’ї в поєднанні з перерахованими ознаками негайно зверніться до гастроентеролога. Спеціаліст нашого медцентру проведе обстеження та призначить ефективне лікування.
Спочатку лікар оглядає пацієнта і залежно від скарг та загальної клінічної картини призначає низку обстежень:
ЗАС, ЗАК і біохімію;
холецистохолангіографію;
фіброгастродуоденоскопію;
УЗД черева;
бакпосів жовчі;
КТ/МРТ.
Гострий холецистит або загострення хронічного лікують стаціонарно або госпіталізують пацієнта. Проводиться медикаментозна терапія і фізіотерапія. Також показана дієта, що передбачає дотримання наступних правил: дробові прийоми їжі в один час, малі порції 5–6 разів на добу, вживання тушкованих, парових, варених, запечених страв, виключення надто холодної/гарячої їжі, відмова від їжі за 2 години до сну, утримання від калорійних, копчених, смажених, гострих страв, маринадів, жирної молочки, а також вживання оптимальної кількості чистої води (30 мл/кг маси тіла).
При хронічній формі хвороби призначають дієту, а також ферменти, жовчогінні, спазмолітики – для зняття симптоматики. Також медикаментозне лікування передбачає прийом наступних препаратів:
НПЗП;
анальгетиків;
інгібіторів протонної помпи;
сорбентів;
гепатопротекторів;
антигельмінтних ліків;
холекінетиків;
прокінетиків тощо.
Операція проводиться, якщо консервативна терапія – неефективна, якщо в жовчних протоках є камені та розвиваються ускладнення (інфекція, некроз, перфорація стінок жовчних проток). Залежно від особливостей перебігу хвороби проводять лапароскопічне втручання або відкриту операцію.
Лапароскопічне видалення жовчного міхура є поширенішим і менш травматичним. В череві роблять 3 маленькі проколи (1 см), через які видаляють орган. Перші 6 годин після операції показаний постільний режим, потім дозволяється сідати і вставати. Їсти нежирні бульйони та перекручене відварне м’ясо можна наступної доби. Зазвичай пацієнта виписують через 2 доби та призначають препарати і дієту. Відновлення організму відбувається через 4–6 місяців.
Дотримуйтеся правильного харчування, не ігноруйте перші ознаки холециститу і вчасно звертайтесь до спеціалістів медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, щоб уникнути ускладнень та швидше одужати.
1991-1997рр. Навчалася у Буковинському державному медичному університеті.
1997-1998рр. Проходила інтернатуру у Хмельницькій міській лікарні у терапевтичному відділенні.
З 1998р. по сьогоднішній день працює у Хмельницькій міській лікарні – гастроентерологом.
2005р. Здобувала спеціалізацію «Гастроентерологія» у м.Київ.
З 2020р. працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.
показати повний текствідділення: Гастроентерологія
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом