(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування гастриту в Хмельницькому

Гастрит – це запальне захворювання слизової оболонки шлунку Така хвороба надзвичайно поширена серед населення старше 20 років, але з віком ризик появи гастриту лише росте. 

При перших проявах хвороби варто звертатися до гастроентеролога медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» – спеціаліста, який діагностує та лікує захворювання шлунково-кишкового тракту. Ігнорування гастриту та відсутність доцільного лікування може призвести до появи ускладнень: виразки шлунку та навіть онкологічного захворювання.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГАСТРИТУ 

Найчастіше провокуючим фактором появи гастриту стає присутність Helicobacter pylori – бактерії, яка вражає слизову оболонку та не дає їй самовідновлюватися. В інших випадках, коли наявність бактерії не доведена, причинами розвитку запального процесу можуть ставати наступні фактори:

  • незбалансований раціон;

  • нерегулярний прийом їжі;

  • стреси;

  • спадкова схильність;

  • вживання деяких препаратів (ацетилсаліцилова кислота, протизапальні препарати);

  • потрапляння до шлунку травних ферментів з інших відділів шлунково-кишкового тракту;

  • деякі стоматологічні захворювання (наприклад, карієс);

  • дефіцит вітамінів та мікроелементів;

  • загальні порушення метаболізму;

  • шкідливі звички (паління, алкоголізм).

СИМПТОМИ ГАСТРИТУ 

Розрізняють гастрит двох форм: гострий та хронічний. 

Хронічний гастрит у стадії ремісії може взагалі не давати про себе знати. Хвороба у гострій стадії або загострення хронічної форми проявляється тягнучим болем при тривалих перервах між прийомами їжі та натщесерце, важкістю, швидким насиченням, здуттям, метеоризмом. Пацієнти часто спостерігають присутність кислого смаку в ротовій порожнині (виникає через збільшення кислотності шлунку) та швидку стомлюваність.

Епізодами можуть проявлятися блювання, закрепи. В більшості випадків супутніми симптомами стають дратівливість, нервозність і сонливість.

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ГАСТРИТУ 

Основні методи виявлення гастриту – це фіброгастродуоденосокпія («ковтання зонду», якщо простіше) та рентгенологічне дослідження. Ці два обстеження дозволяють оглянути слизову оболонку шлунку, виявити локалізацію, стадію та розповсюдження запального процесу.

В якості додаткової інструментальної діагностики може призначатися ультразвукове обстеження органів черевної порожнини. Воно дозволяє виявити супутні хвороби печінки, підшлункової залози, жовчного міхура.

Для виявлення наявності Хелікобактер пілорі проводять аналіз крові та аналіз внутрішнього вмісту шлунку (уреазний тест). Забір шлункового соку відбувається під час проведення ендоскопії. 

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГАСТРИТУ

Лікування гастриту залежить від виявленої форми.

Пацієнтам, які хворіють на хелікобактер неасоційований гастрит, призначаються обволікаючі засоби та регулятори кислотності (блокатори протонної помпи: омепразол, рабепразол, пантопразол, езомепразол). Основна задача такої комбінації – відрегулювати викид соляної кислоти, зменшити кислотність шлунку та захистити вже вражену слизову оболонку, щоб вона могла «загоїтися» та відновитися.

Хелікобактер асоційований гастрит потребує додаткової антибактеріальної терапії. Класична схема лікування передбачає вживання комбінації кларитроміцину та амоксициліну протягом 14 днів. Дозування та нюанси прийому повідомляє гастроентеролог при консультації. Існує альтернативна терапевтична схема лікування Хелікобактер, позбавлена антибіотиків та заснована на фітопрепаратах. Її призначають при резистентності (нечутливості) Хелікобактер пілорі до антибіотику або при наявності сильної алергічної реакції пацієнта на дану групу препаратів. 

Особливе місце в лікування гастриту посідає дієта. Пацієнти, в яких виявили гастрит, мають пам’ятати, що прийом заборонених продуктів може викликати рецидив навіть хронічної форми хвороби, тому збалансований раціон повинен стати частиною їх життя. Максимально ретельно її варто притримуватися під час гострого періоду та прийому лікарських засобів. 

Обрати найоптимальнішу схему лікування та позбутися проблеми гастриту допоможе гастроентеролог медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький».

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.84, голосів: 44 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар гастроентеролог: Гайова Наталія Михайлівна
Гайова Наталія Михайлівна Лікар гастроентеролог

інформація про лікаря

1991-1997рр. Навчалася у Буковинському державному медичному університеті.

1997-1998рр. Проходила інтернатуру у Хмельницькій міській лікарні у терапевтичному відділенні.

З 1998р. по сьогоднішній день працює у Хмельницькій міській лікарні – гастроентерологом.

2005р. Здобувала спеціалізацію «Гастроентерологія» у м.Київ.

З 2020р. працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.

показати повний текст

відгуки




Микола 27-10-2020 Проблеми із шлунком почалися на початку червня п.р. Консультувався в трьох лікарів, проходив обстеження, тричі проходив лікування. Як результат, болі не пройшли. Записався на прийом до лікаря в Оксфорд Медікал. Проходив лікування в гастроентеролога Гайової Наталії Михайлівни. Лікар призначила обстеження, виявила причину, призначила лікування. Після лікування болі пройшли, почуваю себе нормально. Хочеться подякувати клініці, зокрема лікарю з великої букви Гайовій Наталії Михайлівні за лікування, професіоналізм, доброту і гарне ставлення до пацієнта. У кого проблеми – всім раджу.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом