(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування виразкової хвороби шлунку в Хмельницькому

Виразка шлунку або виразкова хвороба – це хронічне захворювання слизової оболонки шлунку, яке має рецидивуючий характер. Воно проявляється через утворення дефектів на слизовій поверхні (виразок), які іноді проникають навіть у глибші шари тканин. 

В більшості випадків хвороба асоціюється із  Helicobacter pylori – бактерією, яка не дає загоюватися виразкам та провокує збільшення їх кількості та розмірів. 

ПРИЧИНИ ПОЯВИ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ШЛУНКУ 

Основна причина виникнення виразкової хвороби шлунку – порушення захисної функції слизової оболонки шлунку. Пошкоджена слизова піддається впливу соляної кислоти, пепсину та жовчних кислот (функціональних травних рідин), внаслідок чого ще більше травмується. В подальшому на місці уражень виникають виразки – це пошкодження, які мають вигляд невеликих ранок. Якщо до всіх процесів додається вплив Helicobacter pylori, симптоми стають все гострішими, а сама хвороба стрімко розвивається й набуває ускладнень. 

До потенційно небезпечних факторів, які підвищують вірогідність появи виразкової хвороби шлунку, відноситься нерегулярний прийом їжі, незбалансований раціон, алкоголізм, паління, постійні стреси. Прийом деяких лікарських засобів (наприклад, протизапальних препаратів диклофенаку, парацетамолу, ібупрофену, німесуліду та ін.) також посилює ймовірність розвитку виразкової хвороби шлунку. 

СИМПТОМИ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ШЛУНКУ 

Основна ознака – це біль різного характеру. Він може бути ріжучим, пекучим, ниючим, постійним та переривчатим. До того ж існують особливі різновиди больових відчуттів при виразці: ранній біль (виникає через півгодини-годину після їжі), голодний біль (проявляються при тривалих перервах між прийомами їжі) та пізній (виникає мінімум через дві години після прийому їжі).

Окрім болю, пацієнти з виразкою шлунку відчувають печію, кислий присмак в роті, слабкість, метеоризм (здуття) кишківника, швидке насичення їжею, зниження апетиту, запори, постійну або періодичну нудоту, позови до блювання. 

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ШЛУНКУ 

Виразкову хворобу шлунку діагностують ендоскопічно, за допомогою фіброгастродуоденоскопії (ФГДС). Простими словами, пацієнту в лежачому положенні через рот вводять маленьку торбочку з камерою на кінці, оглядаючи слизову оболонку стравоходу та шлунку зсередини. Така процедура потребує ретельної підготовки пацієнта. За день до неї хворий скорочує вживання важкої їжі, вечеряє тільки легким салатом або іншими легкими продуктами. В день перед процедурою категорично заборонено вживати будь-яку їжу або напої, окрім води. Воду не можна пити за пару годин перед ендоскопією. 

За бажанням пацієнта ендоскопічне обстеження можна проводити під анестезією.

Додатково, прямо під час фіброгастродуоденоскопії, можна забирати вміст шлунку для проведення уреазного тесту, який визначає наявність Helicobacter pylori. Окрім забору шлункового вмісту, можна проводити біопсію для подальшого вивчення біоматеріалу.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ШЛУНКУ 

Схема лікування залежить від наявності Helicobacter pylori. Хелікобатер неасоційовану виразку достатньо лікувати блокаторами протонної помпи, які регулюють секрецію шлункового соку, протекторними препаратами вісмуту нітрату (Де-нол, Віс-нол), які вкривають слизову оболонку плівку, захищаючи від негативного впливу соляної кислоти, песписну та жовчних кислот.

Хелікобактер асоційована виразка потребує лікування антибіотиками. Зазвичай лікарі призначають комбінацію кларитроміцину та амоксициліну в поєднанні з блокаторами протонної помпи та препаратами вісмуту.

Надзвичайно важливим фактором у лікуванні виразки шлунку є суворе дотримання спеціальної дієти, яка виключає вживання смаженої, копченої, занадто гіркої та гострої їжі. Порушення дієти може викликати черговий рецидив та навіть серйозні укладення.

Помітивши початкові симптоми виразкової хвороби шлунку, варто негайно звертатися до гастроентеролога медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький»! Краще звернутися саме до справжніх професіоналів з високою кваліфікацією – це дасть можливість пройти якісне обстеження та швидше позбавитися захворювання.

Не ігноруйте проблеми із власним здоров’ям – лікуйте виразку вчасно та уникніть можливих ускладнень!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.86, голосів: 51 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар гастроентеролог: Гайова Наталія Михайлівна
Гайова Наталія Михайлівна Лікар гастроентеролог

інформація про лікаря

1991-1997рр. Навчалася у Буковинському державному медичному університеті.

1997-1998рр. Проходила інтернатуру у Хмельницькій міській лікарні у терапевтичному відділенні.

З 1998р. по сьогоднішній день працює у Хмельницькій міській лікарні – гастроентерологом.

2005р. Здобувала спеціалізацію «Гастроентерологія» у м.Київ.

З 2020р. працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.

показати повний текст

відгуки




Микола 27-10-2020 Проблеми із шлунком почалися на початку червня п.р. Консультувався в трьох лікарів, проходив обстеження, тричі проходив лікування. Як результат, болі не пройшли. Записався на прийом до лікаря в Оксфорд Медікал. Проходив лікування в гастроентеролога Гайової Наталії Михайлівни. Лікар призначила обстеження, виявила причину, призначила лікування. Після лікування болі пройшли, почуваю себе нормально. Хочеться подякувати клініці, зокрема лікарю з великої букви Гайовій Наталії Михайлівні за лікування, професіоналізм, доброту і гарне ставлення до пацієнта. У кого проблеми – всім раджу.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом