Ви є власником медичного страхового полісу?
Серцевою недостатністю називають патологію, при якій серце не здатне перекачувати достатній для організму обсяг крові. В результаті виникає голодування тканин, оскільки кров транспортує мало кисню та поживних елементів. Людина відчуває слабкість і задишку, часто втрачає свідомість, у неї розвивається слабкість, ціаноз, метаболічні розлади та гіпоксія.
При СН порушується робота серцевих шлуночків та зменшується циркуляція крові. На ранніх стадіях з’являється слабкість та задишка при фізичній активності. В запущених випадках – симптоматика посилюється навіть у спокої.
Без належного лікування серцева недостатність прогресує й стає незворотною та може бути усунена лише трансплантацією серця. Тому при перших симптомах дискомфорту та слабкості якнайскоріше зверніться до кардіолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
Серцева недостатність – не окрема патологія, а синдром, що виникає на тлі захворювань, що порушують роботу серця. Серед основні причини виділяють наступні:
ІХС;
гіпертонія;
інфаркт;
вроджені/набуті вади;
атеросклероз;
аритмія;
міокардит;
діабет;
гіпертиреоз;
астма;
ниркова недостатність.
Хвороба може проявлятися гостро – після інсульту/інфаркту або тяжких вірусних та бактеріальних інфекцій. Без своєчасного лікування може розвинутися хронічна СН, за якої працездатність органу знижується поступово. Даний стан вилікувати неможливо, а можна лише призупинити прогресування підтримуючою терапією.
Серцева недостатність може зачепити лівий або правий шлуночок серця, або ж бути тотальною, коли кров застоюється в обох шлуночках. Через погане перекачування крові по організму у хворого розвиваються кардіошок, асцити, ураження нирок і печінки, апное, набряки легень та інші ускладнення.
Негайно зверніться до лікаря при наступних симптомах:
порушення ритму серця;
задишка;
біль в серці;
хрипи;
набряки;
запаморочення;
слабкість у стані спокою;
відчуття задухи;
зниження працездатності.
Перш за все лікар опитує та оглядає пацієнта, вимірює тиск і пульс. Додаткові дії передбачають наступні обстеження:
ЕКГ, ЕхоКГ;
доплерографію;
аналізи крові та сечі;
дихальні тести;
тести під навантаженням;
МРТ/КТ;
УЗД серця та ін. органів;
рентген грудин.
Грамотна й своєчасна терапія допоможе зупинити розвиток недостатності серця, уникнути ускладнень та дозволяє пацієнтам жити повноцінно.
Гостра стадія потребує інтенсивної і негайної терапії, оскільки часта її причина – інфаркт. Стабілізованому хворому проводять обстеження та за результатами призначають лікування. Хронічна СН лікується медикаментозно.
Серед ліків, які зазвичай має приймати пацієнт, виділяють такі:
бета-адреноблокатори;
діуретики;
АПФ-інгібітори;
БАР II;
антагоністи мінерало-кортикоїдних рецепторів;
препарати, що знижують глюкозу;
антиаритмічні ліки.
Обов’язково слід вести здоровий спосіб життя, позбутись зайвих кілограмів і контролювати масу тіла, займатися фізичною активністю (тільки після консультації з кардіологом), знизити вплив стресу, нормалізувати режим дня та контролювати тиск. Важливо кинути палити та зловживати алкоголем і оздоровити раціон, відмовившись від великої кількості солі, виключити з харчування копчені, жирні і смажені страви. Натомість – додати більше свіжих овочів, крупи, нежирне м’ясо тощо.
У запущених випадках стан пацієнта покращить лише хірургічне втручання: аортокоронарне стентування/шунтування, заміна клапанів, установка кардіостимулятора, дефібриляторів тощо. Пристрої забезпечують стабільність ритму серця, а стентування допомагає відновити повноцінний кровоток. Найбільш тяжкі стадії потребують пересадки серця.
Незалежно від ступеня серцевої недостатності важливо відвідувати кардіолога раз на півроку. А якщо ви відчуваєте задишку та біль у серці, негайно зверніться до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому та отримайте кваліфіковану допомогу!
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом