(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування хвороб шкіри та нігтів у дітей та дорослих. Звертайтесь! Ми працюємо без вихідних!

Лікування гіпер- та гіпотонічної хвороби в Хмельницькому

Артеріальний тиск – один із життєво важливих показників організму. Підвищення рівня артеріального тиску називають гіпертонічною хворобою (гіпертонія), а його пониження – гіпотонічною хворобою (гіпотонією). 

Обидва захворювання мають хронічний характер та дуже рідко повністю лікуються. В більшості випадків пацієнти мають постійно приймати ліки та притримуватися здорового способу життя. 

У разі проблем радимо звернутися до кардіолога медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький», діагностувати хворобу, отримати консультацію та призначити ефективну терапевтичну схему. 

ПРИЧИНИ РОЗВИТКУ ГІПЕР- ТА ГІПОТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ

До факторів ризику розвитку гіпертензії відносяться такі:

  • генетична схильність; 

  • хронічні хвороби серцево-судинної системи;

  • надлишкова маса тіла; 

  • постійні стреси та нервові зриви; 

  • ендокринні патології; 

  • розлади роботи сечовидільної системи.

Спровокувати розвиток гіпотонічної хвороби може анемія, передозування антигіпертензивними препаратами, сонячний або тепловий удар, занадто низький рівень тиреотропного гормону (гіпотиреоз), гіпофункція наднирників й інші чинники.

СИМПТОМИ ГІПЕР- ТА ГІПОТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ 

Оскільки ці дві хвороби мають діаметрально протилежний механізм, їх симптоми кардинально відрізняються.

При гіпертонії пацієнт може відчути прискорене серцебиття, головні болі з відчуттям тиску у потилиці, запаморочення, почервоніння обличчя, задишку. Всі ці симптоми можуть доповнюватися тремором рук, тривожністю та навіть втратою свідомості.

При гіпотензивній хворобі шкіра обличчя стає блідою, людина відчуває слабкість, сповільнене серцебиття (брадикардія), сонливість, швидку втомлюваність та непрацездатність. Як і у випадку з гіпертонією, можливе запаморочення та втрата свідомості.

Підвищений та понижений тиск може бути в стадії ремісії або загострення. Саме для загострення стану притаманні особливо гострі симптоми, які потребують виклику швидкої та негайного надання медичної допомоги.

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ГІПЕР- ТА ГІПОТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ 

Діагностика гіпотонії полягає в постійному контролі рівня артеріального тиску. Нормальним показником вважається 120/80 мм. рт. ст. (він може варіюватися залежно від віку та статі пацієнта в межах 110/70–130/90 мм. рт. ст.). Ортостатична гіпотонія (коли людина різко підіймається й відчуває при цьому запаморочення) може бути сигналом про хронічну гіпотензивну хворобу. 

Гіпертензивна хвороба діагностується дещо складніше. Для встановлення ступню хвороби та ризиків необхідно провести електрокардіограму та періодичне вимірювання тиску. Надзвичайно точним методом є холтерівський моніторинг та кардіограма під навантаженням. В першому випадку тиск пацієнта фіксується під час 24 годин побутового життя. В другому випадку організм людини обстежується під час фізичної активності. 

Для оцінки можливих патологій зі сторони інших систем та органів кардіолог або терапевт може призначити біохімічний аналіз крові, аналіз крові на гормони тощо. До того ж для встановлення супутніх діагнозів можлива рекомендація УЗ-обстеження серця, щитоподібної залози та нирок.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГІПЕР- ТА ГІПОТОНІЧНОЇ ХВОРОБИ 

Лікування гіпотонії складне. Під час загострення пацієнтам рекомендують вживати міцний чай або каву, кофеїн бензоат натрію у таблетованій формі та підвищувати фізичну активність. В стадії ремісії гіпотонічна хвороба вимагає від пацієнта дотримання здорового способу життя, нормалізації раціону та відмови від шкідливих звичок. Фізична активність посідає важливе місце у лікуванні гіпотонії.

Гіпертонічну хворобу лікують медикаментозно та із допомогою корекції способу життя. Кардіологи призначають різноманітні антигіпертензивні та діуретичні (сечогінні) лікарські засоби, тощо. 

Спеціалісти медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» підберуть дозування препаратів, їх комбінації та спосіб прийому – індивідуально для кожного пацієнта. Ми підходимо до проблем з тиском комплексно, тому наші пацієнти отримують найкращі результати вже в перші тижні лікування! 

Потурбуйтеся про своє серце – пройдіть огляд у медцентрі «Оксфорд Медікал Хмельницький»!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.94, голосів: 62 )

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом