Серцево-судинна система відіграє одну з найважливіших ролей у функціонуванні нашого організму. Здоров’я серця – це запорука нормальної роботи решти органів та систем, адже саме кров доставляє в тканини життєво необхідний кисень та поживні речовини.
Проблемами серцево-судинної системи займаються кардіологи медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький». Сучасна медицина подарувала фахівцям широкий арсенал різноманітних досліджень, але одним із найпростіших та найефективніших способів діагностики хвороб серця залишається електрокардіографія (ЕКГ). Вона проводиться за допомогою кардіографа – апарата, який графічно фіксує електричні імпульси, що виробляються в результаті роботи серця.
ПОКАЗАННЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ ЕКГ
Кардіограму призначає кардіолог або лікар загальної практики (сімейний лікар). До того ж ЕКГ відноситься до регулярних обстежень, які варто проходити з профілактичною метою. Оскільки з віком серце стає все вразливішим до зовнішніх та внутрішніх чинників, ЕКГ обов’язково варто робити людям старше 40–45 років.
На даний момент ЕКГ є обов’язковим обстеженням перед проведенням огляду кардіологом. Тобто кожен пацієнт перед візитом до кардіолога повинен зробити кардіограму. Отримана інформація допоможе одразу ж виявити захворювання.
Прямими показаннями до проведення ЕКГ є наступні симптоми:
поколюючий біль у серці;
гіпертонічна хвороба;
задишка;
аритмія;
ендокринні патології.
ЕКГ – це обов’язкове обстеження, яке входить до переліку передопераційних – його призначають при діагностиці та лікуванні доброякісних та злоякісних новоутворень.
ЩО ДІАГНОСТУЄ ЕКГ
Раніше були лише паперові кардіограми, але на щастя сучасні технології допомагають фіксувати кардіограму в електронному форматі.
Електрокардіографія – це ніби знімок роботи серця. Вона охоплює від п’яти до двадцяти скорочень серця, та навіть такої інформації достатньо, щоб виявити стенокардію різного характеру, ішемічну хворобу серця, збільшення (гіпертрофію) серцевого м’яза, пережитий нещодавно серцевий напад, інфаркт, порушення роботи серцевих клапанів, збільшення шлуночків серця.
Всі ці захворювання потребують подальшої діагностики у вигляді лабораторних досліджень, ультразвукової діагностики серця та холтерівського моніторування. Та найголовніше: ЕКГ дозволяє негайно приступити до лікування та подальших обстежень.
ПІДГОТОВКА ДО ЕКГ
ЕКГ не потребує від пацієнта складних підготовчих маніпуляцій. Все, що потрібно – це прийти на обстеження не менше ніж за півгодини після їжі та після п’ятнадцятихвилинного відпочинку. Важливо зберігати спокій та не нервувати під час обстеження – це може змінити ритм серця та наштовхнути лікаря не хибні висновки.
Після того, як пацієнт відпочив та заспокоївся, він повинен зняти одяг з верхньої частини тіла та прийняти горизонтальне положення. Далі медсестра або лікар зволожують наліпки кардіографа та поміщають їх у відповідні точки грудної клітини. В цей час пацієнту рекомендується спокійно дихати та не нервувати. Кардіограф фіксує електричні імпульси, які виробляються внаслідок скорочень та розслаблення серцевого м’язу. В результаті цього формується чіткий графік роботи серця – кардіограма.
Найважливіший, «ювелірний» процес відбувається вже після того, як пацієнт одягнувся, а всі присоски зняті з його тіла – після фіксування кардіограми розпочинається її розшифровка.
Інформативність та правильність прочитання кардіограми напряму залежить від професіоналізму лікаря. Найдосвідченіші кардіологи можуть оцінити роботу серця ще під час формування кардіограми. Саме такі професіонали працюють в медичному центрі «Оксфорд Медікал Хмельницький». Наш кардіолог не лише правильно знімає показники, а й вірно їх розшифровує. Завдяки цьому пацієнти отримують правильні лікувальні схеми та перемагають хвороби серця в найкоротші терміни!
Кардіограма займає від 10 до 15 хвилин, є абсолютно безболісною та не має протипоказань. Робота кардіографа жодним чином не впливає на організм й допомагає лікарю визначитися з діагнозом.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ