Красиве, густе та блискуче волосся – це не лише мрія будь-якої жінки чи чоловіка та ознака краси і хорошої спадковості. Волосся – це індикатор здоров’я людини, саме тому його випадіння (алопеція) э тривожним дзвіночком й потребує якомога швидшого старту терапії.
Причини випадіння волосся
До причин випадіння волосся відносяться дві основні групи негативних факторів – внутрішні та зовнішні. Внутрішні – це гормональний збій, нестача вітамінів та мікроелементів, недостатнє кровопостачання у волосисту частину голови, стреси, грибкові захворювання шкіри та спадкова схильність.
Зовнішні стимулятори випадіння волосся значно простіші, тому й боротися з ними легше. Перш за все до таких відносять невірно вибрані засоби по догляду, що пересушують шкіру, вплив надто низьких або надто високих температур, постійне користування феном, плойкою або випрямлячами волосся.
В нескладних випадках буває достатньо лише зупинити вплив такого фактору – і ріст волосся приходить в норму. Та тривале негативне навантаження на волосся сильно позначається на його якості й розвитку фолікулів, тому лікування потребує більш радикальних методів.
Симптоми випадіння волосся
Випадіння волосся в невеликій кількості вважається абсолютною нормою, адже саме так відбувається оновлення волосяного покриву. Протягом дня може випадати від 50 до 100 волосин, але це не можна прослідкувати, адже нові волосяні цибулинки ростуть з такою ж швидкістю, і таким чином відбувається безперервне оновлення. Патологічним вважається випадіння, коли нові фолікули не встигають компенсувати кількість втрачених волосинок.
Окрім цього, явною ознакою алопеції різного ступеню є поява залисин (повністю позбавлені волосся ділянки), візуально видиме зменшення його кількості.
Діагностика та лікування випадіння волосся
Діагностикою та лікуванням проблем з волоссям займаються трихологи. Для встановлення остаточно діагнозу використовуються інструментальні та лабораторні обстеження: дослідження покриву дерматоскопом, аналіз волосся та аналізи крові на наявність вітамінів.
Серед чисельних методів лікування алопеції особливо яскраво виділяється плазмотерапія, або як її ще називають – PRP-терапія. Суть методу полягає у використанні ресурсів організму для відновлення росту фолікулів. Для цього використовується плазма крові самого пацієнта.
Процес проходить у три етапи. Спочатку забирається венозна кров хворого: вона поміщається в стерильну пробірку і в ній же піддається центрифугуванню в спеціальному апараті. В процесі цього формені частинки крові (еритроцити, лейкоцити, тромбоцити) осідають на низ, а плазма залишається зверху пробірки. Після цього отриману прозору плазму набирають у шприц для мікроін’єкцій і на останньому етапі вводять в уражену зону. Внаслідок проведеної процедури відновлюється кровопостачання, запускаються процеси відновлення та омолодження клітин.
Проходити процедуру потрібно курсом від 4 до 8 сеансів, залежно від складності захворювання та індивідуальних особливостей. Перерва між кожним сеансом – не більше 3 тижнів. В цей період дозволяється застосування мезотерапії (введення вітамінно-мінерального комплексу підшкірно).
Протипоказаннями до плазмоліфтингу стає годування груддю, психо-емоційна непереносимість, гострий перебіг захворювання, запальні процеси в організмі та надто низький рівень згортання крові.
Перед процедурою рекомендується помити голову й не їсти за дві години до сеансу. В критичні дні жінкам проводити процедуру не рекомендується, адже в цей час підвищується чутливість і зменшується больовий поріг. Окрім цього, перед плазмотерапією не варто приймати кроворозріджуючі препарати.
Після PRP-терапії не можна два дні відвідувати лазню та менше ніж через 3 дні фарбувати волосся й займатися активними фізичними вправами.
Прикривати голову головними уборами, носити перуку чи збривати волосся – це не вихід. Єдине нормальне рішення – це застосування сучасного методу плазмотерапії, що поверне красу волосся, підвищить самооцінку та позбавить від комплексів!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ