Ви є власником медичного страхового полісу?
Мікроспорія (в народі – стригучий лишай) є патологією волосистої частини голови. Її спричиняє грибок-мікроспорум, що уражає фолікули волосся. В групі ризику – діти і люди, які контактують із зараженими тваринами та працюють у громадських місцях.
У разі виявлення хвороби радимо якнаяскоріше звернутися до трихолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
Основними збудниками хвороби є заражені тварини, зокрема кішки і рідше – собаки. Проте в деяких країнах більш розповсюдженим є антропофільний (людський) тип хвороби.
Мікроспорія – надзвичайно заразна патологія, що передається при мінімальних побутових контактах. Заразитися легко через одяг, постіль, рушник і головні убори, перукарні інструменти, предмети по догляду за тваринами.
Інкубаційний період триває від 5 днів до кількох тижнів. В зараженому волоссі цей грибок зберігає життєздатність до 1,5 років, призводячи до облисіння і псуючи зовнішність. Крім цього, грибкова інфекція може поширитися й на інші ділянки шкіри та поглиблюватися, викликаючи нагноєння й проникаючи в організм.
Тому не ігноруйте перші симптоми хвороби та запишіться на консультацію трихолога. А для тих, хто контактує з тваринами (працівники притулків, ветеринари), варто бути особливо уважними.
Поверхневий тип мікроспорії візуалізується круглими рожево-червоними плямами з чітким контуром. Волосся стає сіруватим і обламується на відстані 5-8 мм від кореня, нагадуючи стрижку. Локалізація мікроспорії – об’ємна й досягає до 10 см2.
Симптоми глибокої мікроспорії – гнійне запалення фолікул. На шкірі утворюються глибокі рани, які при надавлюванні виділяють гній. Якщо легенько натягнути волосся, воно відпадає.
Щоб підібрати індивідуальну тактику лікування, трихолог проводить обстеження волосяних покривів люмінесцентним освітленням під лампою Вуда. Уражені ділянки світяться смарагдовим відтінком.
Обов’язково застосовується мікроскопічне й бактеріологічне дослідження лусочок і фрагментів волосся з осередків ураження, зокрема – на наявність в них ниток міцелію. Для виключення дисфункцій інших органів і систем рекомендовано здати біохімію та загальний аналізи крові.
Після знаходження причин спеціаліст ставить точний діагноз і призначає медикаментозну терапію. Зокрема показаний прийом фунгіцидних препаратів системної дії.
Сьогодні золотий стандарт лікування мікроспорії – це гризеофульвін у формі пігулок. Курс прийому – до 2 місяців за показаннями лікаря. Додатково призначають спеціальні шампуні, креми і мазі із регулярним застосуванням 2 рази на тиждень. Для полегшення окремих симптомів і зняття свербежу, набряків і почервоніння необхідно приймати антигістамінні і гормональні препарати.
При своєчасному зверненні до спеціаліста лікування триває 5 тижнів, після чого волосся і шкіра голови повністю відновлюються. З метою профілактики у приміщенні, де знаходиться хворий, необхідно проводити дезінфекцію, провітрювання і вологе прибирання.
Особливого імунітету до повторного стригучого лишаю організм не виробляє, тому профілактичні заходи спрямовані на дотримання гігієни, ізолювання і лікування інфікованих домашніх тварин.
Після контакту з незнайомою чи безхатньою твариною не торкайтеся обличчя і не чухайте голову, поки ретельно не помиєте руки. Також уникайте використання чужих головних уборів, користуйтесь тільки особистим рушником та гребінцем для волосся і будьте уважні при відвідуванні громадських місць – басейнів, саун та лазні. Ховайте волосся під спеціальними шапочками.
Мікроспорія потребує індивідуальної схеми терапії, тому не варто призначати собі ліки і протигрибкові засоби самостійно. Запишіться до трихолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, щоб отримати кваліфіковану допомогу й повернути здорове волосся і шкіру голови!
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом