Серцево-судинна система людини функціонує таким чином, що в організмі постійно відбувається утворення та руйнування кров'яних клітин. При порушеннях функціонування системи утворення еритроцитів або при їх надмірному руйнуванні створюються умови для розвитку анемії.
Анемію навряд чи можна назвати хворобою, швидше це симптомокомплекс, який характеризується зменшенням кількості еритроцитів та (або) гемоглобіну, що призводить до нестачі кисню в організмі.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ АНЕМІЇ
Анемія (недокрів'я), як синдром, може зустрічатись при ряді захворювань, які пов'язані з первинним ураженням системи крові або незалежно від нього.
Основні причини виникнення недокрів'я:
надмірна втрата еритроцитів через кровотечу;
підвищений рівень кровотворення (нестача заліза, вітамінів в організмі, токсичне ураження і т.д.);
зменшення життєвого циклу еритроцитів;
одноманітне харчування;
перенесені респіраторні захворювання та інфекції.
ВИДИ АНЕМІЇ
Залежно від причин виникнення анемії виділяють такі її види:
залізодефіцитна - при низькому рівні заліза, організм людини не може виробляти достатню кількість гемоглобіну для еритроцитів;
дефіцит вітамінів - для синтезу достатньої кількості червоних кров'яних тілець необхідні вітаміни В9 і В12;
геморагічна - виникає внаслідок гострих та хронічних кровотеч;
гемолітична - надмірне руйнування еритроцитів, що є результатом аутоімунних захворювань, малярії та інших.
ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ АНЕМІЯ?
Прояви анемії досить різноманітні та залежать від її виду та ступеня розвитку, а також від індивідуальних особливостей людини. Однак, всі види анемії мають загальні симптоми:
загальна слабкість організму, втома;
сонливість, дратівливість;
запаморочення;
головний біль;
шум у вухах, миготіння чорних цяток перед очима;
прискорене серцебиття, задишка;
блідий колір шкіри.
ПРОФІЛАКТИКА РОЗВИТКУ АНЕМІЇ
Варто пам'ятати, що уважне ставлення до свого організму - це запорука здорового життя без анемії. Основні правила профілактики анемії:
раціоналізація харчування, що включає продукти, насичені вітамінами та залізом;
своєчасна діагностика та лікування захворювань нирок та шлунково-кишкового тракту;
для жінок консультація гінеколога 1 раз на півроку;
генетичне консультування у випадку спадкової схильності до анемії.Лікування та діагностика анемії в МЦ "Оксфорд Медікал"
Підозра на анемію може виникнути під час лікарського огляду, враховуючи стан пацієнта та його скарги. Підтвердити чи спростувати діагноз може лише лабораторний аналіз крові. Головним завданням лікаря є визначити причину виникнення анемії.
Методи лікування залежать від виду анемії та важкості стану пацієнта. В загальному лікування недокрів'я ґрунтується на відновленні кількості заліза в організмі. Також важливе значення має правильно збалансована дієта.
Якщо у Вас з'явились прояви анемії, то слід негайно проконсультуватись з фахівцями МЦ "Оксфорд Медікал". Лікарі нададуть Вам кваліфіковану консультацію, проведуть обстеження, а при необхідності призначать ефективне лікування, з урахуванням особливостей Вашого організму.
Будьте здорові!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ