Оніхомікоз (грибок) – інфекційна хвороба, що вражає нігті та супроводжується зміною їх кольору, появою свербежу, неприємним запахом і відпаданням нігтя.
Грибок вражає один чи кілька нігтьових пластин одразу. Спочатку він зачіпає великий палець, потім поширюється на сусідні. Оніхомікоз погіршує життя, адже хворий стає джерелом інфекції для оточуючих і страждає від естетичного дискомфорту. До того ж без лікування хвороба розповсюджується на шкіру стоп, а потім – на інші ділянки тіла. З часом патологія стає хронічною і лікується набагато довше і складніше, тому не гайте часу і записуйтесь на прийом до подолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
Чому з’являється грибок
Є кілька причин появи грибка нігтів: людина контактує з патологічними збудниками щодня, й заразитися можна як через предмети, так і від інфікованих людей.
До основних причин відносяться:
гормональні порушення;
травми нігтів;
хронічні захворювання, зокрема діабет;
дерматологічні патології;
підвищена пітливість стоп;
носіння тісного, незручного взуття;
недостатня гігієна;
порожнечі під нігтями;
неякісний, нестерильний педикюр.
Грибок полюбляє вологу і тепло, тому заразитися ним найлегше у громадських місцях, де ходять з відкритими стопами – басейни, сауни та лазні, аквапарки тощо.
Симптоми оніхомікозу
Симптоми оніхомікозу наступні:
зміна кольору нігтів – на жовтуватий, зеленуватий або сіруватий;
свербіж між пальцями;
витончення/потовщення нігтів;
крихкість нігтьової пластини;
поганий запах;
поява тріщин і виразок на шкірі навколо нігтя;
біль в уражених ділянках;
локальна гіпертермія нігтя.
Оніхомікоз – дуже заразна хвороба, і без виявлення точної причини, належної діагностики і лікування вона поширюватиметься і прогресуватиме, викликаючи ускладнення.
Виявлення оніхомікозу
Хворобу діагностують при зовнішньому огляді нігтів. Для уточнення діагнозу беруть зразок частини нігтя і зіскоби тканин шкіри на мікроскопічне дослідження.
Особливості лікування оніхомікозу
Після обстеження подолог наносить на уражені зони місцеві протигрибкові препарати – гелі, лаки тощо. Якщо форма грибка більш серйозна, показаний прийом антибіотиків, дозу і тривалість курсу яких визначає лікар.
Основним та результативним методом лікування грибка є подологічний апаратний педикюр, що передбачає обробку нігтів і усунення інфікованих частин нігтя та шкіри за допомогою спеціальної фрези з насадками. Спочатку фахівець наносить розм’якшувальні засоби, потім зачищає нігті від інфекції, та скрабує шкіру. Після обробки проводиться корекція нігтьової пластини та її обробка медичними засобами для попередження повторного розвитку грибка, а також появи мозолів і тріщин. На нігті наноситься ефірна олія з антисептичними властивостями. Може бути показаний масаж стоп – для покращення мікроциркуляції крові і прискорення регенерації тканин.

В запущених випадках необхідне повне видалення пластини нігтя, а після усунення інфекції проводиться протезування. Додатково подолог призначає використання спеціальних кремів та мазей й надає рекомендації щодо подальшого догляду та профілактики грибка.
Щоб уникнути повторної появи оніхомікозу, необхідно дотримуватися гігієни, ретельно витирати ноги після миття, носити зручне, дихаюче взуття, уникати тривалого спітніння стоп, носити одноразові або особисті капці в лазнях і басейнах, після приходу додому обробляти стопи антисептичними засобами.
Оніхомікоз не мине просто так. В жодному разі не вживайте препарати та не обрізайте ушкоджені нігті самостійно, щоб не погіршити ситуацію, а тому записуйтесь до подолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, щоб отримати кваліфіковану допомогу.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ