Гіперкератозом називають виникнення надмірного ороговілого потовщення епідермісу, пов’язане із наявністю зайвого кератину в клітинах верхнього шару шкіри. Посилений синтез білка кератину виникає у випадку запальних процесів в організмі як захист від стресу.
Осередки патології можуть поширитися на інші структури, тому в подології виділяють гіперкератоз нігтів і стоп. Спочатку захворювання доставляє лише косметичний дискомфорт і стає хронічним, але без лікування з’являються тріщини, і людина починає відчувати біль при контакті з одягом та взуттям, а також дискомфорт при ходьбі. Тому, зіткнувшись із проблемою, краще одразу звернутися до подолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
Причини гіперкератозу
Найчастіша причина ороговіння шкіри – грибкові інфекції на нижніх кінцівках. До інших причин відносяться такі:
травми шкіри та нігтів;
тісне взуття;
погана гігієна;
надмірний вплив УФ;
вірусні інфікування;
діабет та ін. ендокринні захворювання;
генетична схильність;
кератодермія, екзема, псоріаз та ін. дерматологічні патології;
неправильне харчування;
тривалий прийом антибіотиків;
хронічні стреси;
порушення кровообігу;
алергія на косметику.
Характерні симптоми хвороби
Гіперкератоз проявляється сухістю та свербінням шкіри, її огрубінням і потовщенням в певних зонах. Відтінок стає сіруватим або жовтуватим.
Також можна помітити такі ознаки:
множинні мозолі;
тріщини та виразки, що кровоточать;
кулевидна форма нігтя;
ламкість нігтів;
поганий запах, що розвивається на тлі грибка.
При перших ознаках гіперкератозу не займайтеся самолікуванням і якнайскоріше записуйтесь на консультацію професійного подолога, адже своєчасний початок терапії гарантує швидший результат.


Діагностика гіперкератозу
Хворобу виявляють при огляді. Іноді подолог призначає додаткове обстеження:
зіскоб для мікроскопії;
бакпосів на патогенні грибки;
біопсія для визначення ускладнень;
рентген для визначення травм кісток.
Методи терапії
Гіперкератоз є ознакою однієї зі шкірних патологій, тому перш за все лікар визначає причину, щоб розробити індивідуальний план. За допомогою комплексного підходу і точної діагностики строки лікування скорочуються, терапія полегшується, а ризик уникнути рецидивів та ускладнень зменшується.
Оскільки гіперкератоз зазвичай проявляється через грибок шкіри та нігтів, пацієнту прописують протигрибкові ліки – пігулки, місцеві гелі, мазі, лаки тощо. Для усунення запалення призначають глюкокортикостероїдні препарати. Для відновлення імунітету показані місцеві ліки, збагачені вітамінами і мінералами. Обов’язково проводять косметично-лікувальні процедури та обробку нігтів і стоп. Спеціальними інструментами фахівець виконує медичний апаратний педикюр – видаляє ороговілий шар шкіри, очищує нігті, виконує пілінг. В окремих випадках застосовується хімічний пілінг.
Препарати подолог вибирає індивідуально. Уражені ділянки обробляють емолентами й кератолітиками, що відлущують суху шкіру, зволожують та пом’якшують її. Додатково показані регулярні ванночки.
Інші методи враховують причину розвитку захворювання, а тому до основної терапії можуть додаватися додаткові дії:
корекція раціону харчування і режиму сну;
лікування плоскостопості;
додаткова консультація ендокринолога і дерматолога;
контроль цукру в крові;
зміна взуття.
За наявності хронічних патологій гіперкератоз вилікувати можливо, але процес буде тривалішим. В подальшому необхідна профілактика і догляд за шкірою та нігтями, схильними до захворювання.
Здорові нігті та шкіра стоп – запорука фізичного комфорту і психологічної впевненості, тому при виявленні ознак гіперкератозу не зволікайте з походом до подолога. Записуйтесь до спеціаліста медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, щоб отримати комплексну діагностику й ефективне лікування!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ