Оніхогрифоз (пташині кігті) – патологія, при якій відбувається надмірна деформація і потовщення нігтьових пластин на ногах. Хвороба викликає біль та естетичний дискомфорт і без лікування спричиняє незручності та ускладнення. Тому не варто ігнорувати проблему, а звернутися до подолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
Наші спеціалісти застосовують сучасні методи терапії та корекції, тому охайно і швидко вирішать проблему.


Причини оніхогрифозу
Точна причина оніхогрифозу досі не знайдена. Вважають, що дефект з’являється через низку факторів: травматизація нігтьових пластин, тісне, незручне взуття, що створює тиск на ніготь, обмороження, порушення циркуляції крові, варикоз, ендокринні розлади, псоріаз, сифіліс, грибок, генетична схильність, неправильна обробка нігтів, діабет, кератоз та ін.
Симптоматика оніхогрифозу
Подологи визначають 2 стадії захворювання.
Спочатку пацієнт страждає від болю, подібного до вростання нігтів у шкіру, а навколишні тканини – набрякають. Проявляється біль при натисканні на ніготь, що спричиняє дискомфорт при ходьбі і носінні взуття. Уражений ніготь змінює колір, заокруглюється і потовщується до 1 мм і більше.
На другій стадії з’являються повздовжні неглибокі борозди на нігті. Він стає жовтим або сіруватим. Через сильний біль стає неможливо ходити. Також ніготь неможливо обробити або розм’якшити кератолітиками, він стрімко росте, досягаючи 6 см.
У наступних випадках слід обов’язково звернутися до лікаря:
сильне випинання нігтя над ложем;
потовщення і потемніння нігтя;
кривизна нігтя, що робить його схожим на пташиний.
Оніхогрифоз знижує якість життя, не лише псуючи естетику, а й ускладнюючи пересування та спричиняючи нестерпний біль при будь-якому дотику до ураженого нігтя, що призводить до втрати працездатності. Тому при ознаках негараздів з нігтями та при наявності факторів ризику обов’язково зверніться до подолога нашого медцентру.
Діагностика оніхогрифозу
Фахівець огляне хворий ніготь та за необхідності призначить додаткову діагностику, щоб з’ясувати причину захворювання через супутні патології.
Підозрюючи оніхогрифоз, подолог може відправити пацієнта на консультацію до імунолога та ендокринолога, а також на аналіз крові на рівень цукру, гормони щитовидної залози та сифіліс. Крім цього, лікар бере зіскоб на мікроскопію, щоб виявити грибкову інфекцію. При наявності запалення проводиться бакпосів на збудника патології та призначаються антибіотики.
Методи лікування оніхогрифозу
На початкових стадіях достатньо місцевої терапії та застосування кератолітиків для пом’якшення і стоншення нігтя для його подальшої апаратної обробки.
Спочатку уражений ніготь розпарюють, наносять кератолітик або розм’якшувальну мазь та акуратно спилюють зайву товщину фрезою. Іноді потрібно до 5 процедур подологічного педикюру. Додатково лікар призначає гелі з ретинолом, іхтіолом та ін. активними компонентами. Також пацієнту показаний курс прийом комплексів вітамінів та мінералів, протягом 2–3 місяців.
При своєчасному зверненні до подолога можливо зберегти нігтьову пластину і швидко скоригувати її, але пізні стадії оніхогрифозу, на жаль, не піддаються лікуванню кератолітиками, і уражений ніготь треба повністю видаляти. Процедура проводиться під місцевою анестезією фрезерним апаратом. Ще одним методом видалення є радіохвильова хірургія: метод мінімізує травматизацію тканин, виключає ризик інфікування і скорочує період відновлення.
Що раніше ви помітите проблему і звернетесь до подолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому, тим легше і швидше пройде терапія, а ви уникнете ускладнень, позбудетеся болю і повернете красу нігтів!