Ви є власником медичного страхового полісу?
Панічною атакою називається стан, коли людина раптово відчуває сильний неконтрольований страх, що супроводжується вираженими фізичними ознаками – запамороченням, задишкою та серцебиттям і стисканням в області серця.
Зазвичай багато людей під час панічних атак бояться померти від інфаркту або зійти з розуму, а після того, як напад минає, бояться повторення ситуації й завжди напружено чекають наступної атаки.
Підступність цього стану в тому, що кожна атака настає в абсолютно неочікуваних місцях, в різний час доби, а її періодичність неможливо прослідкувати. Напад може статися навіть коли по факту людині нічого не загрожує, а стресових ситуацій немає навіть на горизонті.
Передумови розвитку панічних атак у всіх різні:
смерть близької людини;
постійна напружена обстановка в сім’ї;
булінг в школі та ін.
Серед не менш частих причин – спадковість, лабільна нервова система, особливості темпераменту.
Ознаки – виражені:
серцебиття;
запаморочення;
відчуття нестачі повітря;
озноб;
пітливість;
біль за грудиною;
тремор кінцівок;
сильне відчуття страху.
Важливо запам’ятати, що при панічних атаках неможливо померти або з’їхати з глузду, а жахаючі симптоми зникнуть за кілька хвилин – так само не очікувано, як і з’явилися. Але без лікування такі стани переходять в панічний розлад, коли атаки відбуваються часто і тривало, навіть посеред ночі, коли людина спить. Такий стан псує життя, постійно тримаючи хворого в страху. Людина відмовляється від усіх радощів, перестає спілкуватися з друзями, боїться вийти на вулицю, а згодом – замислюється про самогубство. Тому до лікаря важливо звернутися максимум після двох епізодів атак.
Враховуючи, що ознаки атак схожі на проблеми із серцем, ЖКТ та ін. органами, спочатку варто обстежитись у профільних спеціалістів для виключення органічних розладів. Якщо фізично з людиною все гаразд, потрібна консультація психіатра і призначення терапії. Також важливо врахувати, що лікування від панічних розладів залежить від самого хворого та його бажання повернутися до нормального життя і мотивації боротися з нападами.
Слід налаштуватися на тривалу роботу над собою, адже деякі пацієнти можуть відчувати ПА навіть після 2-3 років терапії. При цьому відмічається, що напади стають менш гострими, а людина чітко знає, що з ними робити.
Зазвичай психіатр проводить бесіди з пацієнтом та психоаналіз, щоб встановити причину появи атак, особливості темпераменту і роботи НС людини. Визначається, коли стався перший напад, при яких обставинах, як часто повторюється тощо. Після цього складається план сеансів психотерапії, когнітивно-поведінкової терапії, гіпнозу та аутотренінгів. Паралельно лікар може призначити різні методи релаксації, масажі, арт- і ароматерапію, заняття йогою тощо.
Медикаментозна підтримка призначається індивідуально, в комплексі із психотерапією. Як правило, показаний прийом седативних препаратів, антидепресантів та інших ліків залежно від стану хворого. Іноді пацієнту рекомендують вести щоденник, де він фіксує дні і час нападів, їх інтенсивність, місце, обставини, при яких це відбулося тощо. Таким чином лікар може спостерігати динаміку одужання та коригувати план лікування.
Щоб полегшити стан в майбутньому, переконуйте себе, що панічна атака в момент нападу не несе загрози життю і незабаром мине. Займайтесь спортом, більше ходіть пішки, адже будь-яка фізична активність дає сил, вселяє віру в себе і впевненість, дає відчуття контролю свого тіла та попереджає виникнення тривоги і як наслідок – паніки.
І найважливіше – не ігноруйте панічні прояви й у разі їх появи зверніться до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому для діагностики й отримання ефективної терапії.
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом