(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Вам зручно українською

Видалення сірчаної пробки з вух в Хмельницькому

Виділення вушної сірки – природній та необхідний процес, що забезпечує зволоження та пом’якшення слухових проходів, а також їх захист від патогенних мікроорганізмів. В нормі вухо очищується від надлишків сірки в процесі жування або розмови, коли рухається скронево-щелепний суглоб. При впливі негативних факторів процес очищення порушується, і сірка накопичується, перекриває слухові ходи і значно знижує  якість життя пацієнта. 

Дане утворення називають сірчаною пробкою. Воно не несе суттєвої небезпеки для здоров’я, але приносить досить багато дискомфорту й може призвести до більш серйозних ускладнень, тому при перших же симптомах появи сірчаної пробки варто звернутися до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький»! 

Види пробок

Загалом, сірчані пробки розділяють на м’які та сухі. 

  • Сухі – мають чорний або темно-коричневий колір й дуже густу консистенцію. 

  • М’які – бувають пастоподібними (жовтий колір і текуча консистенція) і пластиліноподібними (темно-жовті або світло-коричневі утворення щільної, але податливої консистенції). 

Різновид пробки залежить від особливостей складу вушної сірки та часу перебування утворення у вушних каналах.

ПОКАЗАННЯ ДО ВИДАЛЕННЯ СІРЧАНИХ ПРОБОК 

Пробка може утворитися в одному або обох вухах, але на первинних етапах вона зовсім непомітна. Людина починає її відчувати, коли утворення перекриває частину слухового проходу. Таким чином виникає погіршення слуху, біль у вусі, головний біль, відчуття свербіння, головокружіння, закладеність та шум у вухах. Окрім цього, коли пробка тривалий час тисне на барабанну перетинку, та може запалюватися, що викликає досить сильний больовий синдром. До того ж скупчення сірки – це комфортне середовище для розвитку патогенних мікроорганізмів, тому одним із серйозних ускладнень сірчаної пробки стає отит – запалення вушного каналу. В процесі може виникати накопичення гною та виділення його з вушного каналу. 

До утворення пробки можуть призвести досить багато факторів: перенесені запальні захворювання ЛОР-органів, неправильна очистка від сірки, анатомічні особливості слухових ходів, патологічний стан сірки, постійне використання вакуумних навушників, потрапляння води у вухо, вікові зміни та ін.

Порекомендувати процедуру видалення сірчаної пробки може лікар-отоларинголог після огляду пацієнта і збору анамнезу. Фахівець проводить отоскопію (візуальне вивчення слухового каналу та барабанної перетинки) та мікроотоскопію (огляд під мікроскопом).

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ВИДАЛЕННЯ СІРЧАНИХ ПРОБОК 

Існує декілька методів видалення сірчаної пробки. Підбір найоптимальнішого способу заснований на діагностиці вушної пробки і визначенні її різновиду. Отоларингологи проводять наступні процедури:

  • вимивання – відбувається за допомогою теплої води або фізіологічного розчину, підходить для м’яких, пастоподібних пробок, котрі ще не затверділи і піддаються вимиванню;

  • кюретаж – очистка слухових ходів за допомогою зонду, підходить для пробок твердої консистенції;

  • розчинення – застосування спеціальних лікарських засобів, котрі зменшують щільність пробки й сприяють її виведенню, підходить для сухих пробок;

  • аспірування – видалення пробки повітрям, доцільно для лікування м’яких пробок.

Не дивлячись на те, що сірчана пробка вважається досить незначною проблемою, вона може призвести до неприємних ускладнень у вигляді хронічної хвороби ЛОР-органів, запальних процесів із підвищенням температури та сильними болями, захворювань серцево-судинної системи та інфекційних уражень слухового каналу. 

ПРОФІЛАКТИКА УТВОРЕННЯ СІРЧАНИХ ПРОБОК 

Навіть після видалення сірчана пробка може з часом з’явитися знову, тому важливо займатися профілактикою її утворення. Перш за все, треба обмежити або повністю виключити використання ватних паличок. Вони лише частково видаляють сірку, а решту – спресовують у слуховому каналі. Варто уникати потрапляння вологи та пилу у вуха та уникати надто високої вологості повітря. Якщо пацієнт відвідує басейн, обов’язково потрібно використовувати спеціальну шапочку. Така порада стосується і купання у водоймах. 

І найголовніше – потрібно регулярно відвідувати отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» та контролювати стан власного здоров’я. Оскільки захворювання шкіри, ЛОР-органів та метаболічні розлади можуть сприяти утворенню сірчаної пробки, варто уважно ставитися до будь-яких відхилень в роботі організму та вчасно звертатися за медичною допомогою. 

Позбутися сірчаної пробки – легко, потрібно лише зателефонувати (097) 470-20-30 та записатися на прийом отоларинголога в наш медцентр, і ваш слуховий апарат буде чистим та здоровим!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Аполонін Валерій Володимирович
Лікар отоларинголог: Аполонін Валерій Володимирович
Аполонін Валерій ВолодимировичЛікар отоларинголог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

1979-1985рр. Навчався у Вінницькому національному медичному університеті ім. М. І. Пирогова.
1985-1986рр. Проходив інтернатуру в Чернігівській обласній клінічній лікарні у оториноларингологічному (ЛОР) відділенні.
1986-1989рр. Працював у Талалаївській центральній районній лікарні.
1989-1991рр. Працював у Хмельницькій міській дитячій лікарні.
З 1991р. по сьогоднішній день працює у Хмельницькій міській поліклініці №2.
З 2018р. по сьогоднішній день працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.
2020р. Здобув спеціалізацію «Дитячий оториноларинголог» у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького.

показати повний текст
Лікар оториноларинголог: Пилипець Світлана Володимирівна
Пилипець Світлана Володимирівна Лікар оториноларинголог

інформація про лікаря

2011-2017рр. Навчалася у Івано-Франківському національному медичному університеті.

2017-2019рр. Проходила інтернатуру в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні у відділенні отолариглогія (ЛОР).

Із 2019р. Працює лікарем отоларингологом (ЛОР) у Старокостянтинівській Центральній Районній лікарні.

З 2020р. Працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.


показати повний текст
Лікар оториноларинголог : Наум Тетяна Сергіївна
Наум Тетяна Сергіївна Лікар оториноларинголог
Лікар оториноларинголог : Наум Тетяна Сергіївна
Наум Тетяна СергіївнаЛікар оториноларинголог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

2011-2017 рр. - Вінницький Національний Медичний Університет ім. М. І. Пирогова, спеціальність «Лікувальна справа».

2017-2019 рр. - інтернатура за спеціальністю «отоларингологія».

З липня 2019 лікар - отоларинголог поліклініки №4. 

2017 рік - курс військової підготовки на базі кафедри медицини катастроф та військової медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова, присвоєно військове звання - молодший лейтенант, профіль – медичний. 

2018-2019 рр. - щорічні традиційні науково-практичні конференції ГО "Українське наукове медичне товариство лікарів-оториноларингологів".

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом