(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Вам зручно українською

Лікування риніту в Хмельницькому

Нежить або риніт – знайома кожному проблема, яка часто ігнорується пацієнтами, але приносить досить сильний дискомфорт. Виникає хвороба через запальні процеси у слизовій оболонці носа. 

Риніт буває алергічного та неалергічного походження. Другий різновид поділяється на гостру, хронічну, атрофічну та вазомоторну форму, кожна з яких протікає по-різному й має свої характерні ознаки.

Неалергічним ринітом можна заразитися від хворої людини повітряно-крапельним шляхом. Алергічний тип – це наслідок порушень всередині організму, й заразитися ним від когось неможливо.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ РИНІТУ 

Спровокувати розвиток риніту може досить багато факторів. Найчастіше зустрічаються випадки, коли ринітом супроводжується гостра респіраторна вірусна інфекція. Алергічний риніт розвивається внаслідок впливу подразнюючих алергенів, пилу, хімікатів, диму чи забрудненого повітря. Вазомоторний риніт найчастіше трапляється в результаті неконтрольованого прийому судинозвужувальних препаратів, котрі при передозуванні викликають зворотну реакцію та провокують виділення слизу з носа.

Окрім цього, гормональний фон дуже впливає на розвиток нежиті, особливо це помічають пацієнти з гормональним дисбалансом, вагітні та годуючі мами. До того ж нежить є одним із побічних ефектів деяких протизапальних, антигіпертензивних та заспокійливих лікарських засобів.

Алергічний риніт протікає з певною періодичністю, коли на слизову оболонку впливає подразнюючий алерген.

СИМПТОМИ РИНІТУ  

Нежить має досить яскраву, чітку клінічну картину, але протікає з різною інтенсивністю та протяжністю, залежно від різновиду патології:

  • Гострий риніт – характеризується сильним запаленням та набряком слизової оболонки, котрі проявляються з обох сторін носа. При цьому може синтезуватися досить велика кількість прозорого, жовтуватого або зеленкуватого слизу. Пацієнту складно дихати носом, може втрачатися нюх.

  • Вазомоторний риніт – виникає часте чхання. Такий симптом спричиняється застоєм в слизовій оболонці. Окрім чхання, пацієнта турбують активні виділення з носу.

  • Хронічний риніт – це нежить, який триває більше 90 днів та супроводжується сильним набряком носа і звуженням носових ходів.

  • Атрофічний риніт – його можна віднести до хронічного різновиду, але його особливістю є стоншення (атрофія) слизової оболонки.

Загальними симптомами для кожного підвиду виступає свербіж, печіння та закладеність носу, головні болі, втрата нюху, важкість носового дихання, загальна слабкість. Особливу роль грає психоемоційний фактор: внаслідок вищеперелічених ознак пацієнти відчувають апатію, роздратованість і високу збудливість.

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ РИНІТУ 

Постановка діагнозу відбувається під час огляду лікарем-отоларингологом. Зазвичай вистачає візуального огляду та збору анамнезу. Отримані дані дозволяють чітко розрізнити тип та форму риніту й призначити доцільне лікування.

В якості додаткового обстеження при алергічному риніті лікар може перенаправити пацієнта до алерголога, призначити аналізи крові та алергопроби для визначення провокуючих алергенів.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ РИНІТУ 

Лікування залежить від різновиду патології. Гостра форма досить ефективно лікується фітопрепаратами, гомеопатичними засобами, а також судинозвужувальними спреями, які потрібно приймати суворо за рекомендацією лікаря (передозування може спричини лише погіршення). Для змащення слизових оболонок застосовуються ефірні масла, а для полегшення відходження слизу пацієнту рекомендується використовувати сольові розчини. 

При асоціації риніту з вірусним захворюванням отоларинголог може призначати противірусні препарати. Алергічний риніт потребує додаткового прийому антигістамінних засобів, які нівелюють вплив алергенів та знімають набряклість.

До загальних рекомендацій відноситься споживання теплих напоїв, регулярне провітрювання кімнати та забезпечення нормальної вологості повітря (надто сухе повітря лише ускладнює хворобу).

Нежить не сприймається серйозно, і пацієнти часто вважають, що риніт мине сам собою. Така думка хибна, адже ігнорування проблеми може призвести до появи ускладнень: переходу у хронічну форму та розповсюдження запального процесу в інші ЛОР-органи (отит, фарингіт, синусит, бронхіт).

Щоб уникнути ускладнень та швидко позбутися нежиті, варто записатися до лікаря-отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький»! Вже на первинній консультації ви отримаєте необхідні призначення та якнайшвидше розпочнете терапію. 

Телефонуйте за номером (097) 470-20-30 та записуйтеся на прийом! Ми допоможемо вам швидко позбутися риніту!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Аполонін Валерій Володимирович
Лікар отоларинголог: Аполонін Валерій Володимирович
Аполонін Валерій ВолодимировичЛікар отоларинголог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

1979-1985рр. Навчався у Вінницькому національному медичному університеті ім. М. І. Пирогова.
1985-1986рр. Проходив інтернатуру в Чернігівській обласній клінічній лікарні у оториноларингологічному (ЛОР) відділенні.
1986-1989рр. Працював у Талалаївській центральній районній лікарні.
1989-1991рр. Працював у Хмельницькій міській дитячій лікарні.
З 1991р. по сьогоднішній день працює у Хмельницькій міській поліклініці №2.
З 2018р. по сьогоднішній день працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.
2020р. Здобув спеціалізацію «Дитячий оториноларинголог» у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького.

показати повний текст
Лікар оториноларинголог: Пилипець Світлана Володимирівна
Пилипець Світлана Володимирівна Лікар оториноларинголог

інформація про лікаря

2011-2017рр. Навчалася у Івано-Франківському національному медичному університеті.

2017-2019рр. Проходила інтернатуру в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні у відділенні отолариглогія (ЛОР).

Із 2019р. Працює лікарем отоларингологом (ЛОР) у Старокостянтинівській Центральній Районній лікарні.

З 2020р. Працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.


показати повний текст
Лікар оториноларинголог : Наум Тетяна Сергіївна
Наум Тетяна Сергіївна Лікар оториноларинголог
Лікар оториноларинголог : Наум Тетяна Сергіївна
Наум Тетяна СергіївнаЛікар оториноларинголог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

2011-2017 рр. - Вінницький Національний Медичний Університет ім. М. І. Пирогова, спеціальність «Лікувальна справа».

2017-2019 рр. - інтернатура за спеціальністю «отоларингологія».

З липня 2019 лікар - отоларинголог поліклініки №4. 

2017 рік - курс військової підготовки на базі кафедри медицини катастроф та військової медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова, присвоєно військове звання - молодший лейтенант, профіль – медичний. 

2018-2019 рр. - щорічні традиційні науково-практичні конференції ГО "Українське наукове медичне товариство лікарів-оториноларингологів".

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом