(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Вам зручно українською

Лікування ангіни в Хмельницькому

Ангіна (або гострий тонзиліт) – це запальна хвороба, яку викликають специфічні бактерії: стафілококи або стрептококи. Вони провокують запалення в лімфатичній системі глоткового апарату (гландах). Діагностикою та лікуванням ангіни займається отоларинголог.

Існує декілька типів ангіни: лакунарна, фолікулярна, катаральна, герпетична, флегмонозна (досить рідкісний вид), фібринозна та виразково-плівчаста. Кожен її вид має свої особливості та протікає з різною інтенсивністю й протяжністю. 

ПРИЧИНИ ПОЯВИ АНГІНИ 

Ангіна викликається патологічними збудниками, які потрапляють в організм людини. При недостатньому ступені опірності (зниженому імунітеті) вони ростуть та розмножуються, викликаючи ангіну. 

Найпоширенішим збудником є стрептокок групи А. Ангіна, викликана його потраплянням, зустрічається у 50 % всіх випадків. Окрім стафілококу, причиною появи гострого тонзиліту може бути симбіоз бактерій та грибків, вірусів, поєднання вірусів та грибків. 

Гострий тонзиліт часто стає ускладненням перенесеного гострого респіраторного вірусного захворювання та вважається заразною хворобою Здорова людина може заразитися ангіною повітряно-крапельним шляхом або фекально-оральним способом. Окрім цього, провокувати розвиток власної патогенної мікрофлори можуть такі фактори, як переохолодження, рідкісні патології вегетативної та центральної нервової систем, наявність в анамнезі хронічних запальних захворювань горла та носа, генетична схильність, а також знижений імунітет. 

СИМПТОМИ АНГІНИ

Ангіна має надзвичайно виражену картину, проігнорувати чи не помітити її протікання просто неможливо. 

До загальних ознак аніси відноситься такі симптоми:

  • загальна слабкість;

  • озноб;

  • ломота в тілі;

  • сухість в роті;

  • важкість ковтання;

  • почервоніння мигдалин;

  • запалення мигдалин;

  • збільшення лімфатичних вузлів.

Більш специфічні ознаки притаманні для кожного з різновидів хвороби. Так, катаральна ангіна викликає досить сильний набряк, тому пацієнт відчуває значний дискомфорт під час ковтання їжі та навіть води. Загалом, гострий період минає через 3–5 днів за умови застосування ефективного лікування.

При фолікулярній ангіні проглядається поява білих або жовтуватих крапок на мигдаликах. Хвороба починається з екстремально високих температур (39 та вище) й протікає протягом 5–7 днів. Окрім сильного болю в горлі, пацієнт відчуває всі ознаки інтоксикації: головний біль, спазми м’язів, діарея, нудота.  

Лакунарна ангіна є ускладненою «версією» фолікулярної. Під час неї на мигдаликах утворюється білий наліт. Хвороба протікає значно важче й триває понад 7 днів.

Фібринозна ангіна може розвиватися самостійно або бути ускладненням лакунарної форми. Характерною ознакою в цьому разі виступає жовтий наліт на гландах й інших частинах горла, а іноді навіть зустрічається ураження головного мозку.

Герпетична ангіна викликається вірусом, тому її ознаки істотно відрізняються від бактеріальної форми. Хвороба розпочинається дуже гостро (температура вище 40 градусів та сильний біль у горлі) та притаманна для дітей. Окрім характерних ознак ангіни, додається спастичний біль у животі, розлади травлення. На м’якому піднебінні з’являються червоні бульбашки.

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ АНГІНИ 

Для встановлення діагнозу отоларинголог проводить огляд горла, пальпаторно прощупує лімфатичні вузли. Визначити тип ангіни та її збудник допомагає загальний аналіз крові, ПЛР-тест на збудників ангіни, аналізи на наявність антитіл до стрептококу, стафілококу та інших патогенних мікроорганізмів. 

До інструментальної діагностики відноситься фарингоскопія та забір слизу чи нальоту з горла.

МЕТОД ЛІКУВАННЯ АНГІНИ 

Схему лікування лікар підбирає, спираючись на результати обстежень та даних клінічного анамнезу. Найчастіше використовуються антибактеріальні та протимікробні засоби, які застосуються внутрішньо та місцево. До лікування додаються льодяники, таблетки, спреї та розчини для полоскання з протимікробною та антисептичною дією. Для зниження температури застосовують жарознижувальні засоби. 

До загальних рекомендацій можна віднести постільний режим, часте тепле пиття та раціон, що складається з продуктів з легкою засвоюваністю.

Отоларинголог медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» підбере індивідуальну схему лікування, проведе усі необхідні діагностичні процедури та забезпечить швидке одужання!

Телефонуйте за номером (097) 470-20-30 та записуйтеся на лікування! Досить хворіти – звертайтеся до «Оксфорд Медікал»!


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар отоларинголог: Аполонін Валерій Володимирович
Лікар отоларинголог: Аполонін Валерій Володимирович
Аполонін Валерій ВолодимировичЛікар отоларинголог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

1979-1985рр. Навчався у Вінницькому національному медичному університеті ім. М. І. Пирогова.
1985-1986рр. Проходив інтернатуру в Чернігівській обласній клінічній лікарні у оториноларингологічному (ЛОР) відділенні.
1986-1989рр. Працював у Талалаївській центральній районній лікарні.
1989-1991рр. Працював у Хмельницькій міській дитячій лікарні.
З 1991р. по сьогоднішній день працює у Хмельницькій міській поліклініці №2.
З 2018р. по сьогоднішній день працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.
2020р. Здобув спеціалізацію «Дитячий оториноларинголог» у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького.

показати повний текст
Лікар оториноларинголог: Пилипець Світлана Володимирівна
Пилипець Світлана Володимирівна Лікар оториноларинголог

інформація про лікаря

2011-2017рр. Навчалася у Івано-Франківському національному медичному університеті.

2017-2019рр. Проходила інтернатуру в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні у відділенні отолариглогія (ЛОР).

Із 2019р. Працює лікарем отоларингологом (ЛОР) у Старокостянтинівській Центральній Районній лікарні.

З 2020р. Працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.


показати повний текст
Лікар оториноларинголог : Наум Тетяна Сергіївна
Наум Тетяна Сергіївна Лікар оториноларинголог
Лікар оториноларинголог : Наум Тетяна Сергіївна
Наум Тетяна СергіївнаЛікар оториноларинголог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

2011-2017 рр. - Вінницький Національний Медичний Університет ім. М. І. Пирогова, спеціальність «Лікувальна справа».

2017-2019 рр. - інтернатура за спеціальністю «отоларингологія».

З липня 2019 лікар - отоларинголог поліклініки №4. 

2017 рік - курс військової підготовки на базі кафедри медицини катастроф та військової медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова, присвоєно військове звання - молодший лейтенант, профіль – медичний. 

2018-2019 рр. - щорічні традиційні науково-практичні конференції ГО "Українське наукове медичне товариство лікарів-оториноларингологів".

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом