(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Склеротерапія в Хмельницькому

Варикозне розширення вен – це надзвичайно поширена хвороба, яка зустрічає в більшої половини жінок (70 % населення) та у половини чоловічого населення. Така проблема виникає через втрату пружності та розтягнення судинних стінок вен нижніх кінцівок. 

Виникає хвороба через постійне стояння, сидіння (застій лімфи та крові), генетичну схильність, прийом оральних контрацептивів, використання внутрішньоматкової гормональної спіралі та гормональний дисбаланс. Хвороба спочатку проявляється як косметична вада, але згодом переходить у тромбофлебіт – утворення «закупорок» у венах і, відповідно, порушення кровотоку та насичення киснем нижніх кінцівок.

Одним із найпрогресивніших методів лікування варикозної хвороби вен на первинних стадіях вважається склеротерапія. Така процедура полягає у «склеюванні» поганофункціонуючої вени за допомогою склерозанту.

КОЛИ ПОТРІБНА СКЛЕРОТЕРАПІЯ 

Визначити доцільність проведення склеротерапії може лікар-флеболог медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» вже на первинній консультації. Тривожними симптомами стає утворення «венозної сіточки», біль в ногах, поява синюватих вен на шкірі ніг (стегна або литки). 

Окрім цього, на огляді лікар повинен дізнатися, чи не виявлено у пацієнта інфекційних запальних хвороб шкіри, тромбозу, адже такі вади є протипоказаннями до склеротерапії. Вагітні та годуючі жінки також мають відстрочити проведення процедури, навіть не дивлячись на явні показання до її проведення.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРОЦЕДУРА 

Склеротерапія проводиться без наркозу. Це зумовлено декількома факторами. По-перше, склерозант має в своєму складі анестезуючі компоненти, тому під час його уведення можливе лише легке печіння. По-друге, шприц має надтонку голку, тому проколювання шкіри не викликає жодного дискомфорту. Іноді для цієї мети використовують спеціальні катетери з голками, товщина яких порівнюється з товщиною людського волосу. По-третє, під час склеротерапії проколюється лише шкіра, тому такий поверхневий прокол задіює мінімум нервових закінчень.

Під час самої процедури пацієнт знаходиться в лежачому положенні. Сеанс може включати від трьох до десяти проколювань, залежно від запущеності хвороби. Щоб назавжди позбавитися проблеми варикозних сіточок, може знадобитися від одного до п’яти курсів (сеансів) склеротерапії. У деяких пацієнтів хвороба з часом повертається. Щоб уникнути такої ситуації, варто постійно приймати профілактичні засоби та носити компресійні панчохи.

ПІДГОТОВКА ДО СКЛЕРОТЕРАПІЇ 

Підготовка до склеротерапії розпочинається за два-три дні до її проведення. Вона включає наступні пункти:

  • відмова від антикоагулянтів (ацетилсаліцилова кислота, клопідогрель та інші препарати);

  • відмова від протизапальних препаратів (ібупрофен, парацетамол тощо), адже вони провокують розрідження крові;

  • відмова від алкоголю та паління.

Пацієнту потрібно попередити лікаря про прийом гормональних препаратів та присутність в організмі гормональної спіралі.

Окрім цього, перед склеротерапією лікар-флеболог направляє пацієнта на УЗД судин нижніх кінцівок, загальний аналіз крові та коагулограму (аналіз на згортання крові).

Напередодні самої процедури потрібно легко поїсти мінімум за 2 години перед походом до медцентру, не використовувати креми, лосьйони, бальзами для тіла та дотримуватися правил особистої гігієни (звичайний душ або, додатково, обробка шкіри антисептиком).

Загалом, процедура займає від 20 до 30 хвилин, а одразу після неї пацієнт може без проблем пересуватися та йти додому. Щоправда, лікар одягне на ногу (або обидві ноги) компресійну пов’язку – її не можна знімати без дозволу фахівця. Не можна також забувати, що склерозант має в собі певний відсоток спирту, тому після склеротерапії заборонено сідати за кермо.

Після процедури потрібно прогулятися надворі протягом 1,5–2 годин. Прогулянка має стати щоденною звичкою пацієнта. 

ПЕРЕВАГИ СКЛЕРОТЕРАПІЇ 

Склеротерапія не даремно посідає одне з провідних місць у лікуванні венозного розширення вен. Така процедура абсолютно безболісна, швидка та дієва. Для її проведення немає вікових обмежень, а результат проявляється одразу, вже під час першого ж уведення склерозанту. 

Оскільки варикоз – це хронічне захворювання, найбільшою проблемою у його лікуванні стають постійні рецидиви та розповсюдження венозних сіточок. Склеротерапія – це єдиний безопераційний спосіб назавжди позбутися надокучливих синіх вен на ногах! 

Щоб швидко позбутися варикозу, варто записатися на прийом до флеболога медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» та провести процедуру склеротерапії. Телефонуйте (097) 470-20-30 та записуйтеся на влучний час! Це надійний спосіб забути про розширені вени та уникнути розвитку ускладнень!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар флеболог: Шершун Леонід Леонідович
Лікар флеболог: Шершун Леонід Леонідович
Шершун Леонід ЛеонідовичЛікар флеболог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

2001 р. – Закінчив навчання у Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Лікувальна справа» та здобув кваліфікацію лікаря, та отримав відповідний диплом.

2002 р. – успішно пройшов спеціальне навчання на школі-семінарі «Сучасні методи хірургічної антибіотикопрофілактики» у місті Львів.

2003 р. – Пройшов та успішно закінчив інтернатуру на базі КМКЛШМД у місті Львів та кафедрі хірургії факультету післядипломної освіти Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького за спеціальністю хірургія та отримав сертифікат спеціаліста.

2003 р. – Приступив до роботи лікарем хірургом в Зарічненській ЦРЛ у Рівненській обл.

2004 р – Учасник Першої Всеукраїнської науково практичної конференції «Актуальні проблем стандартизації у невідкладній абдомінальній хірургії», співавтор наукової роботи «Гідроксиетилкрохмаль в комплексі інфузійної терапії хворих з гострою абдомінальною патологією» у місті Львів.

2004 р. – Учасник міжнародного симпозіуму «Волемічна та нутриційна підтримка хворих у інтенсивній терапії» у місті Львів.

2019 р. – Пройшов атестаційний цикл на базі кафедри хірургії факультету післядипломної освіти Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького за спеціальністю хірургія та підтвердив сертифікат спеціаліста.

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом