Мініфлебектомія – сучасний малоінвазивний метод лікування варикозу. Розширені вени не просто псують естетику ніг та обмежують гардероб до штанів та довгих спідниць, а й можуть свідчити про проблеми в організмі та призводити до небезпечних ускладнень. Тому вчасне звернення до судинного хірурга медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький», обстеження та лікування є першочерговою задачею при перших ознаках варикозу.
Скористайтеся допомогою фахівців та поверніть своїм ногам красу та здоров’я!
Показання до мініфлебектомії
Мініфлебектомію проводять на нижніх кінцівках для видалення ділянок підшкірних вен, пошкоджених варикозом. Операція проводиться через міні-проколи без застосування наркозу та спінальної анестезії. Процедура дозволяє позбутися варикозу і відновити нормальну роботу венозних клапанів та кровотоку. Після процедури не лишається рубців, а побічні ефекти мінімізуються.
Мініфлебектомія безболісна та гарантує повне видалення пошкодженої вени, а ви збережете фізичну активність та після операції зможете повернутися до своїх справ.
Показаннями до мініфлебектомії є тромбофлебіт, венозна недостатність, флеботромбоз, ущільнення на венах, тромбоз та кровотечі з вузликів вен. Також важливо звернутися до судинного хірурга, якщо ви помічаєте набряки кінцівок, відчуваєте постійний свербіж, біль в ногах та печіння шкіри по ходу розташування вен, а також бачите випнуті вени. В групі ризику до розвитку варикозу знаходяться люди із зайвою вагою, високим тиском та малорухливим способом життя.
Операцію не проводять при загострених хронічних захворюваннях, а також діабеті, ГРВІ, онкології, гемофілії, гнійних ушкодженнях шкіри в зоні втручання, недостатності легень та серця, вагітності та лактації.
Підготовка до мініфлебектомії
Перед втручанням необхідно проконсультуватися із судинним хірургом, який проведе опитування та огляд і призначить обстеження для виключення протипоказань.
Методи досліджень включають: УЗД судин, клінічний аналіз крові, ЕКГ, тест на гепатит і ВІЛ, коагулограму.
За 3 доби до мініфлебектомії треба припинити приймати ліки-антикоагулянти та за 4-5 днів відмовитися від алкоголю і паління.
Як проходить операція
Перед операцією після отримання результатів обстеження лікар розробляє індивідуальну венозну карту та розмітку на нозі пацієнта. Потім робоча зона обробляється антисептиком. Знеболення проводять прицільними уколами під УЗ контролем в навколовенозні «тунелі».
Щоб отримати доступ до патологічних вен, судинний хірург виконує мікро-надрізи (проколи) та спеціальними інструментами витягує ушкоджені варикозом частини вени.
Зону проколу заклеюють пластиром і накладають еластичну стерильну пов’язку. Шви не накладаються, за рахунок чого досягається естетика.
Тривалість маніпуляції залежить від масштабу ураження вен. Після проведення мініфлебектомії можна відправлятися додому через 60 хв.
Реабілітаційний період після мініфлебектомії
Відновлення після операції триває до 21 доби. Після операції треба носити компресійні трикотажні панчохи протягом 1-2 тижнів, щоб запобігти тромбам. Лікар призначає протизапальні медикаменти та засоби для поліпшення кровообігу. Також рекомендовано відмовитися від активних навантажень на ноги та носіння важких предметів, гарячих ван, відвідувань сауни та лазні. Також судинний хірург призначає вправи з лікувальної гімнастики.
Мініфлебектомія – це сучасна та безболісна методика лікування варикозу, що не займає багато часу, має короткий період відновлення та не потребує госпіталізації. Тож записуйтесь до судинного хірурга медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» для проходження ретельного обстеження та операції, що поверне здоров’я вашим венам, красу ногам та допоможе запобігти ускладненням варикозу!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ