Ви є власником медичного страхового полісу?
Іноді батьки можуть помітити, що дитина швидко втомлюється під час бігу, тривалої ходьби та ігор, або її ноги мають Х- чи О-подібну форму. Якщо говорити про новонароджених, то, коли малюк починає ходити, важливо звернути увагу на його ходу і положення стоп. В нормі до 2 років відмічаються О-подібні кінцівки, а з 2,5 до 8 років – Х-подібні. До 12 років ноги повністю вирівнюються.
Ці зміни фізіологічні і не вимагають лікування, але існують патологічні порушення кінцівок, що є вродженими або набутими. У таких випадках слід негайно звернутися до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
Найпоширенішими деформаціями стоп є такі.
Вальгусна – гомілки стають Х-подібними, стопи завертаються всередину при внутрішній відстані між ними 4 см і більше при зімкнутих колінах. Склепіння стопи зміщаються всередину, а зовнішня сторона пальців і п’ят піднімається (дитина ніби ходить на внутрішній стороні стоп).
Варусна – стан, коли всередину завертаються тільки великі пальці, але акцент під час ходьби падає на зовнішній бік стопи. При цьому всередині стопа піднята (дитина ходить на зовнішній стороні стоп).
Плоскостопість – деформація поздовжніх склепінь стопи, коли вони сплющуються, і вся поверхня стопи стоїть на підлозі.
Існують вроджені деформації, що виявляють при народженні дитини. Причинами є генетичні розлади та внутрішньоутробні порушення формування кінцівок.
Деформації, що формуються протягом перших років життя, спричиняють тяжкі інфекції, травми, пухлинні процеси на кістках, рахіт, ендокринні розлади, слабкість зв’язок (дисплазія) тощо.
Попри фізіологічні норми, існують ознаки, за яких слід якомога скоріше показати дитину лікарю:
асиметрія нижніх кінцівок;
різна форма ніжок;
відхилення деформації від вікових фізіологічних меж;
сильна кривизна ніг;
скарги дитини на біль у стопах і ногах при будь-яких фізичних діях.
Різні порушення форм кінцівок ускладнюють життя дитині, а без лікування можуть призвести до хронічного дискомфорту, викривленням і дегенеративним змінам хребта та ін. ускладненням. Тому, щоб уникнути важких наслідків, необхідно вчасно почати лікування.
Зазвичай для визначення деформації стоп і кінцівок достатньо анамнезу та огляду ортопеда-травматолога. Додатково лікар може призначити УЗД, МРТ або рентген, а також відправити на консультацію суміжних фахівців.
Після уточнення діагнозу і ступеня деформації ортопед призначає корекцію.
Терапія вимагає комплексності, чіткого дотримання рекомендацій, терпіння та наполегливості батьків та самої дитини. На початкових стадіях деформацій показані загальнозміцнюючі методи: масажі, лікувальна гімнастика, заняття плаванням, що позитивно вплине на розвиток скелету і м’язів. Дитині, що вже впевнено ходить, показана тривала ЛФК та фізіотерапія.
Також сучасні методи усунення деформацій ніг і стоп включають малоінвазивні втручання – наприклад, методики керованого зростання (епіфізіодез). Його суть полягає у тимчасовій блокаді ділянки зростання кістки пластиною з металу. В результаті деформація виправляється протягом зростання дитини. Даний метод не вимагає гіпсування стопи або ноги, і наступної доби після маніпуляції малюк ходить самостійно.
У важких випадках показане хірургічне втручання.
Після досягнення фізіологічно правильного положення стоп рекомендовані профілактичні засоби – адекватні віку дитини фізичні навантаження, носіння одягу і взуття за розміром, збалансоване харчування для нормального розвитку усіх систем організму та регулярні огляди у лікаря.
Якщо ви маєте підозри деформацій ніг і стоп дитини, записуйтеся на консультацію до ортопеда-травматолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому. Досвідчений фахівець огляне дитину та призначить дієве та сучасне лікування.
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом