Ви є власником медичного страхового полісу?
Варусна деформація стоп – патологія, що характеризується викривленням їх склепінь і осі. Стопи завернуті всередину зі сторони великих пальців, і дитина більше спирається на зовнішній бік стопи, що спричиняє нерівномірне навантаження на хребет і нижні кінцівки.
Варус схожий на клишоногість, проте остання патологія є вродженою, а от розвиток варусної стопи розвивається протягом перших років життя за наявності несприятливих факторів та відсутності профілактики.
При підозрі на подібну патологію радимо якнайскоріше звернутися до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
Викривлення стоп і формування О-подібних кінцівок виникає з наступних причин:
плоскостопість;
тяжкі інфекції, що порушують стан кісток і зв’язочного апарату;
рахіт;
діабет та ін. ендокринні розлади;
травми;
спадкова схильність;
неправильне взуття.
Деформацію та О-побідну форму ніг можна чітко помітити у віці від 1-1,5 до 4 років, коли дитина вже ходить.
Ознаки відхилень у малюка – наступні:
завертання ніг «носочками» всередину;
О-подібна форма ніг (колесом);
часті падіння;
швидка стомлюваність;
скарги на біль у тазових кістках, колінах, відмова від активних ігор та бігу.
Якщо не звернутися вчасно до спеціаліста, в майбутньому дитина може зіткнутися з хронічним болем в ногах і спині, набряками кінцівок, порушеннями постави та викривленням хребта і обмеженою працездатністю, тому в окремих випадках батькам слід вживати профілактичних заходів вже в перші тижні життя малюка та регулярно проходити огляди у ортопеда-травматолога.
Також важливо одразу звертатися до спеціаліста при перших симптомах варусу, навіть за відсутності скарг у дитини, адже раннє виявлення деформації та початок його виправлення підвищує шанси на успішне лікування.
Ретельна діагностика передбачає детальне опитування та візуальний огляд дитини. Зокрема лікар оцінює положення стоп і ступінь їх відхилення від нормальної осі. Також фахівець призначає рентген та МРТ, щоб детальніше вивчити кут відхилення і оцінити стан кісток і зв’язок.
Додатково роблять відбитки стоп та дослідження показників навантажень на суглоби. На підставі результатів обстеження спеціаліст розробляє індивідуальний план лікування.
Корекція варусу є тривалим і нелегким процесом та потребує комплексного підходу. Ранні стадії патології коригуються консервативними методами. Дитині показані вправи на масажному килимку, ходьба по піску, гальці босоніж та ЛФК на балансувальних напівсферах. Спеціальна гімнастика зміцнить потрібні м’язи та зв’язки, щоб утримувати стопу в правильному положенні.
Лікувальну фізкультуру важливо виконувати в антиварусному дитячому взутті. Додатково лікар підбере ортопедичні устілки, коректори, супінатори на ін. пристосування. Також призначається курс масажів стопи, гомілки та ін. частин кінцівок.
У тяжких випадках немовлятам показане накладання гіпсових фіксуючих пов’язок, щоб привести ногу в нормальне положення. Старшим дітям необхідно носити ортези на гомілковостопному і колінному суглобі.
Якщо наявні важкі генетичні порушення або відсутні покращення при консервативному лікуванні, дитині проводять хірургічну корекцію. Проте важливо пам’ятати, що при вчасному зверненні до ортопеда-травматолога, достатніх зусиллях та увазі до стану дитини патологія на ранніх стадіях буде повністю скоригована.
Самолікування – категорично заборонене! Записуйтесь до спеціаліста медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому для проходження планових оглядів, ретельної діагностики, своєчасного виявлення відхилень у положенні стоп та призначення ефективного лікування.
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом