Ви є власником медичного страхового полісу?
У людей, які постійно носять незручне взуття, часто розвиваються патології стопи. В той же час якоюсь мірою плоскостопість є в кожної людини, і за відсутності належного лікування або, принаймні, профілактичних заходів це захворювання впливає на інші відділи опорно-рухового апарату, зрештою призводячи до погіршення якості життя.
Плоскостопість – це хвороба стоп, що характеризується їх деформацією, сплощенням зводу стопи й погіршенням функцій. Воно має властивість прогресувати, а тому тут потрібен систематичний контроль.
У сучасній медицині виділяють три основні види плоскостопості:
Захворювання може розвиватися внаслідок різних причин. Основним з них вважається носіння неправильного взуття (незручного або занадто вузького, невідповідного розміру), надмірне навантаження на ноги (недостатнє або надмірне), зайва вага, знижений тонус стоп і гомілок, а також генетична схильність. За статистикою, жінки страждають плоскостопістю в чотири рази частіше, ніж чоловіки.
Основними ознаками захворювання стає швидка втомлюваність ніг, розширення стопи, дискомфорт при використанні взуття з високими підборами, помітне стирання підошви на внутрішній стороні, поява набряклості в ногах, а також часті судоми в районі кісточок.
При несвоєчасному лікуванні й пізньому зверненні до лікаря з’являються наступні симптоми:
Існує 4 стадії плоскостопості:
При лікуванні плоскостопості основну увагу приділяють фізіопроцедурам і медикаментозним засобам, які допомагають усувати больові відчуття (нестероїдні протизапальні засоби та міорелаксанти). До списку призначень включають масажі, рефлексо- і мануальну терапію, фізіотерапію й лікувальну фізкультуру, завдяки яким організм починається самовідновлюватися й зміцнюватися, а причини деформації усуваються.
Фізіотерапевтичні процедури і вправи по лікувальній фізкультурі підбираються індивідуально, залежно від стадії хвороби й її проявів. Для відновлення первинної форми стопи і регулювання м’язового тонусу використовують супінатори, вони дозволяють знімати хворобливі відчуття.
Ортопедичне взуття допомагає усувати наявні деформації й запобігти розвитку інших ускладнень – завдяки правильній підтримці стопи, індивідуально підібраній підошві й міцному шнуруванню. Його використовують як в запущених стадіях плоскостопості, так і для профілактики його виникнення.
На 4 стадії деформації, коли консервативне лікування не дає жодних результатів, вдаються до хірургічних методів – артроерезу, завдяки якому в ділянку стопи встановлюється титановий імплант, що підтримує звід стопи. Після відновлення стопою природної форми імплант віддаляється.
Внаслідок плоскостопості (через нерівномірний розподіл навантаження) страждають не лише стопи, але й колінні, тазостегнові суглоби, а також поперековий відділ хребта. Саме тому для відвертання усіх супутніх захворювань, що ускладнюють життя, необхідно проходити систематичну діагностику, а у разі виявлення патології – починати своєчасне лікування.
Чим раніше ви почнете терапію, тим швидше позбавитеся проблеми!
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом