Ви є власником медичного страхового полісу?
Пієлонефритом називають інфекційно-запальну патологію нирок, при якій відбувається послідовне ураження паренхіми нирки (або нирок при двосторонній патології), системи канальців, чашок і пірамід органу.
На патологію частіше страждають жінки, у яких пієлонефрит розвивається після циститу. Через коротку і широку уретру інфекції легше проникнути в організм. Рідше на пієлонефрит хворіють чоловіки, в основному через ускладнення простатиту й аденоми. Також перед хворобою вразливі люди зі слабким імунітетом та хронічними інфекціями, вагітні, діабетики та літні люди.
Основною причиною захворювання є бактерії, що потрапляють до сечовидільної системи: кишкова і синьогнійна паличка, стафілококи та ін.
Гостра хвороба розвивається швидко і потребує ретельного обстеження та лікування у нефролога, адже важливо точно визначити збудника інфекції та призначити індивідуальну терапію. Гостре ураження розвивається за кілька днів. Хронічний пієлонефрит виникає при відсутності терапії і не піддається повному вилікуванню.
Типові ознаки гострої патології:
лихоманка (температура понад 39 °С);
озноб, що різко переходить в жар;
біль в попереку з боку ураженої нирки;
головний біль і спрага;
зміна кольору/запаху сечі, домішки крові;
зниження апетиту;
нудота і блювання через отруєння продуктами метаболізму;
слабкість;
біль при сечовипусканні.
Хронічна стадія характеризується періодами загостреннями і полегшенням вищеперерахованих симптомів, які щоразу стають більш вираженими.
Пієлонефрит важливо лікувати якомога раніше, поки хвороба не перейшла до хронічної стадії. Патологія дуже небезпечна своїми ускладненнями – недостатністю нирок, нирковими коліками, абсцесами, сепсисом крові та нефрозом, тому при перших ознаках терміново звертайтеся до нефролога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
Лікування починається з опитування, огляду пацієнта та додаткових обстежень. Зазвичай діагностика включає наступні дії:
біохімічний та загальний аналізи крові і сечі;
бакпосів для виявлення патогенів;
УЗД нирок;
рентген сечоводів і нирок на наявність каменів;
КТ/МРТ з контрастом.
При гострому стані треба якнайшвидше почати антибактеріальну терапію, скоригувати харчування і спосіб життя та мінімізувати фізичні навантаження.
В перші дні захворювання показаний суворий постільний режим та обмеження активності. Також призначається дієта, що передбачає достатнє пиття чистої води, вживання овочевих супів і каш. Показане зниження білка в раціоні, відмова від жирних та солоних страв, алкоголю.
Хворому призначають інфузійну терапію для усунення інтоксикації та імуностимулюючі препарати – для покращення кровообігу. Вже на 3-5 добу пацієнту легшає.
Обов’язково проводять курс антибіотикотерапії протягом 5-7 тижнів. Додатково необхідний прийом протизапальних ліків, що борються з продуктами життєдіяльності бактерій та усувають запалення тканин нирки. Препарати та їх дозу лікар призначає індивідуально. Антибактеріальні ліки й нітрофурани слід приймати строго за розробленою схемою і обов’язково – до кінця курсу, навіть якщо зникають симптоми.
Гострий пієлонефрит лікують стаціонарно під наглядом нефролога. Після стабілізації стану пацієнта виписують, пояснюють методи профілактики і призначають контрольні обстеження.
Лікування хронічного стану триває приблизно рік. Терапія – така ж, як і при гострій хворобі. В період ремісії рекомендований прийом трав’яних відварів.
Профілактичні заходи слід виконувати повністю здоровим людям і тим, хто вже переніс хворобу. Для цього дотримуйтесь гігієни, зміцнюйте імунітет, уникайте переохолоджень, вчасно лікуйте запалення та інфекції, не терпіть позив до сечовипускання та ведіть здоровий образ життя. І головне – будьте уважні до свого здоров’я, регулярно обстежуйтесь та при перших симптомах патології нирок звертайтесь до кваліфікованого нефролога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом