Ви є власником медичного страхового полісу?
Артеріальний тиск – взаємопов’язаний з нирками і залежить від їх стану. Навіть незначний збій їх функціональності призводить до підвищення тонусу артерій.
На механізм розвитку гіпертензії, при якому підвищується АТ, впливає серце, об’єм крові та стан периферичного опору судин. Якщо підвищуються 2 параметри, останній має знизитись, щоб утримати АТ на нормальному рівні. Нирки відповідальні за два останні показники.
Основна причина гіпертензії – патологія нирок або їх судин. При постійно високому АТ на судини відбувається посилене навантаження, що провокує структурні та функціональні зміни органу та прогресування недостатності.
Основна форма підвищення тиску з захворюванням нирок – реноваскулярна (ниркова) гіпертензія, причина якої – гормональна відповідь на звуження судин, що живлять нирки.
Існують й інші причини розвитку патології:
зміни в ниркових артеріях;
знижена перфузія головної артерії та відгалужень;
генетична схильність до фібромускулярної дисплазії;
кісти;
аневризма аорти черева;
емболія артерії нирок;
гематоми;
опущення нирок;
тромбоз через травму;
аортоартериїт;
вроджені стенози.
Гіпертензія негативно впливає на циркуляцію крові, ускладнюючи роботу серця, нирок, мозку та легень. Через недостатнє живлення кров’ю, киснем та іншими необхідними речовинами відбувається голодування і поступове відмирання тканин органів. Крім цього, високий тиск через атеросклероз і тромбоз – пряма дорога до інфарктів та інсультів.
Ускладнення від підвищеного АТ разом з патологією нирок – катастрофічні, тому при появі ознак – не гайте часу і записуйтесь до нефролога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому.
До симптомів, які помічає хворий, відносяться такі:
стрибки АТ, особливо діастолічного (нижнього) показника;
сильні головні болі та шум в вухах;
біль в очах;
біль в серці, задишка, тахікардія;
тупий біль в попереку;
нудота, блювання і втрата апетиту;
порушення сечовиділення (гематурія, ізогіпостенурія, ніктурія та ін.).
Щоб діагностувати гіпертензію, пов’язану з нирками, лікар призначає ряд обстежень:
аналіз крові та сечі;
УЗД, МРТ і КТ нирок та судин;
катетерну ангіограму;
рентгенконтрастну ангіографію;
екскреторну урографію та ін.
Це надає детальну картинку захворювання, і фахівець може чітко визначити причину високого тиску, патологію нирок та скласти індивідуальний план лікування.
За відсутності лікування у хворих розвиваються ускладнення на серцево-судинну систему та ХНН.
Медикаментозну терапію спрямовують на зниження АТ, принаймні до 130/80 мм. рт. ст. при ознаках хвороби нирок. Також з самого початку лікування застосовують комбіновану антигіпертензивну терапію. Хворий має тривалий час приймати препарати чітко за встановленою схемою. Зокрема призначають блокатори каналів кальцію, які покращують проникність нирок. Додатково застосовуються бета-адреноблокатори і медикаменти, сумісні з імідазоліновими рецепторами.
При атеросклерозі необхідно змінити спосіб життя, кинути шкідливі звички та приймати аспірин. Якщо не усунути наявний стеноз, функції нирок неухильно погіршуватимуться, тому для відновлення кровопостачання проводять балонну дилатацію – розширення ділянки ураженої артерії балонними катетерами.
Після хірургічного втручання пацієнт знаходиться у стаціонарі під постійним спостереженням лікаря. В результаті при відновленні просвіту артерії та кровотоку в нирках АГ зменшується, і людина одужує.
Не варто доводити стан здоров’я до критичного. При перших ознаках високого тиску, чого раніше не спостерігалося, або при вже наявних захворюваннях нирок запишіться на прийом нефролога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Хмельницькому. Спеціалісти проведуть всебічну діагностику і призначать дієве лікування.
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом