Акція. Первинний огляд та консультація в лікаря гінеколога з кольпоскопією 150 грн. тел 097 470 20 30

Лікування бронхіту у дітей

Бронхіт - це запалення слизової оболонки бронхів. Найчастіше дане захворювання розвивається у дітей як ускладнення після ГРВІ. Досить часто бронхіт розвивається у дітей протягом перших 3-х років життя, а у грудних малюків бронхіт протікає особливо важко. Це пов'язано з тим, що у малюків ще не сформований місцевий та загальний імунітет, а слизова бронхів чутлива до будь-яких подразників.

ЯК РОЗВИВАЄТЬСЯ БРОНХІТ?

Чужорідний агент, попадаючи в дихальну систему, осідає на слизовій оболонці бронхів. Щоб вивести ці чужорідні агенти з організму, дихальна система подає сигнал центральній нервовій системі. В свою чергу виникає кашель та надмірне продукування мокроти. За допомогою кашлю та великої кількості слизу організм намагається виштовхнути все зайве.

 

Кашель супроводжується щоразу виділенням мокроти. Через фонендоскоп лікарю чітко чути бурчання мокроти в бронхах під час дихання. Згодом слизова все більше набрякає, хворому уже важко самостійно подолати захворювання.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ БРОНХІТУ

Розрізняють такі групи провокуючих факторів:

  1. Віруси, що вражають слизову оболонку дихальних шляхів, провокують процеси запалення, інтоксикації.
  2. Бактерії можуть потрапити в організм дитини через немиті руки, іграшки та інші предмети. Часто бронхіт може мати бактеріально-вірусну природу виникнення, адже під впливом вірусів імунітет послаблюється, і організм стає більш вразливим до бактерій.
  3. Хімічні фактори: інколи розвиток бронхіту у дітей можуть спровокувати хімічні та фізичні фактори (забруднене повітря, тютюновий дим, пари агресивних речовин).
  4. Алергени: у дітей може бути підвищена чутливість до різного роду алергенів (домашній пил, шерсть тварин, пилок рослин, засоби побутової хімії), які потрапляють в бронхіальне дерево та провокують надмірне продукування слизу.
  5. Патології розвитку бронхів: недоношеність, гіпотрофія, аномалії дихальних шляхів можуть спровокувати схильність до бронхіту у дітей.

СИМПТОМАТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ

Дане захворювання починається як застуда та з характерними для неї симптомами: першіння в горлі, нежить, сухий кашель, сльозотеча. Через 5 – 7 днів кашель стає більш вологим з виділенням мокроти. І вже проявляються симптоми, що характерні для бронхіту:

  • загальна слабкість організму;

  • значне підвищення температури тіла;

  • надмірне потовиділення в нічний час;

  • утруднене положення лежачи на спині, оскільки провокує приступи кашлю.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ БРОНХІТУ В МЦ “ОКСФОРД МЕДІКАЛ”

Діагностику бронхіту у дітей проводить педіатр, при необхідності може призначатись консультація пульмонолога та алерголога-імунолога. При встановленні діагнозу враховуються характер кашлю та природа мокротиння, частота та тривалість захворювання, результати лабораторних досліджень.

 

Лікування бронхіту медикаментозне. Спершу, потрібно зняти спазми бронхів та лікувати кашель, поки він повністю не пройде. Також обов'язково дотримуватись рекомендацій лікаря з приводу режиму дня та раціону.

При перших проявах симптомів застуди чи будь-якого кашлю у Вашої дитини консультуйтесь з педіатром. Записатись на прийом можна за тел. 70-20-30 або онлайн на сайті.

Бережіть здоров'я з дитинства!

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиАкції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом