Ви є власником медичного страхового полісу?
Мастит – це запальне, інфекційне захворювання молочних залоз. В переважній більшості (90 % випадків) він зустрічається у жінок, які проходять період лактації та вигодовування груддю. Але іноді бувають ситуації, коли маститом хворіють жінки та дівчата будь-якого віку, а в окремих, рідкісних випадках – навіть чоловіки.
Існує лише два різновиди маститу – лактаційний та нелактаційний. Причини виникнення та методи лікування обох типів відрізняються, а от їх симптоми – схожі.
В будь-якому випадку ігнорування маститу може призвести до серйозних ускладнень: гангренозного маститу, некрозу тканин та навіть сепсису.
В медичній практиці розрізняють декілька видів маститу: серозний, серозно-інфільтративний та гнійний. До того ж хвороба може локалізуватися в різних місцях. По даній ознаці буває ретромамарний, інтрамамарний, субареолярний та підшкірний мастит, але всі ці різновиди діляться на два типи: лактаційни та нелактаційний, залежно від наявності секреції молока.
Причини лактаційного маститу: неправильне вигодовування груддю, неповне зливання молока під час годування груддю, погана прохідність молочних протоків та потрапляння бактерій через тріщини в сосках або іншими шляхами.
Нелактаційний мастит зазвичай стає наслідком злоякісних або доброякісних новоутворень, гнійно-запальних хвороб шкіри (фурункули, карбункули), невдалої пластики молочних залоз із установленням імплантів, мастопатії різного генезу. Ще одна причина розвитку маститу – травма молочних залоз.
Будь-який різновид маститу проявляється наступними симптомами:
біль у молочній залозі;
відчуття печіння, жару в молочній залозі;
гнійні виділення із соска (можуть бути різного кольору);
підвищення температури;
загальна слабкість, швидка втомлюваність;
сильне набрякання грудей з больовими, дискомфортними відчуттями;
чутливість молочних залоз;
збільшення розміру грудей;
відчуття затвердіння по всій площі молочної залози.
У більшості випадків мастит розвивається в одній молочній залозі. Його досить важко ідентифікувати під час лактації, адже висока чутливість та набряклість молочних залоз під час годування – звичне явище. Важливо уважно слідкувати за станом свого здоров’я й постійно проводити пальпацію молочних залоз для якомога швидшого виявлення хвороби.
Найперше діагностування хвороби проводиться самою пацієнткою. Якщо під час щоденної процедури пальпації (проминання грудей) проявляється хоча б один із вищеназваних симптомів – це чіткий знак, що варто негайно звернутися до мамолога.
На консультації лікар також робить пальпаторне обстеження молочної залози, збирає детальний анамнез хвороби та призначає апаратне і лабораторне обстеження. До першої категорії відноситься ультразвукове обстеження молочних залоз. Лікар легко може визначити локалізацію, характер, вид та стадію маститу.
До лабораторних досліджень для діагностики маститу відноситься загальний аналіз крові та сечі. В разі виявлення симптомів гормонального дисбалансу лікар може призначати специфічні гормональні аналізи.
Для визначення типу збудника хвороби проводиться аналіз біоматеріалу (виділень із сосків) або навіть пункційна біопсія.
Лікування маститу залежить від його різновиду та стадії хвороби. Найчастіше призначають антибактеріальні схеми лікування (якщо збудником виявились патогенні бактерії), протизапальну та знеболюючу терапію. Якщо гормональні аналізи вказують на порушення в роботі ендокринної системи, можливе призначення гормональної терапії.
У більш складних випадках, коли до маститу додаються гнійні процеси, лікування може доповнюватися хірургічним втручанням.
Запорукою швидкого одужання та уникнення ускладнень стає вчасне звернення за допомогою до спеціалістів медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький».
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом