Тромбоз гемороїдальних вузлів - це стадія загострення геморою, що супроводжується утворенням згустку крові (тромбу) в венах ректальної області. Такий стан спричиняє незручності та сильні больові відчуття під час ходьби, сидіння, дефекації. В залежності від локалізації уражених вузлів виділяють внутрішній, зовнішній та комбінований тромбоз.
Розвиток тромбозу гемороїдальних вузлів можуть спричинити багато факторів, наприклад:
переохолодження організму;
малорухливий спосіб життя (сидяча робота, підйом вантажів, робота в тривалому стоячому положенні);
заняття такими видами спорту, як важка атлетика, велоспорт, верхова їзда;
зловживання алкоголем, гострою їжею, приправами та сіллю, що спричиняє підвищення тиску в гемороїдальних вузах.
Спровокувати виникнення захворювання можуть і певні стани організму:
підвищення внутрішньочеревного тиску;
труднощі з дефекацією (запори та проноси);
травми та пошкодження тканин в ректальній області.
Симптоми та інтенсивність їх проявів залежить від важкості перебігу захворювання. Основним з них є больові відчуття в прямій кишці, які посилюються при випорожненні кишечника, під час ходьби або бігу, або при тривалому сидінні. Тромбоз гемороїдальних вузлів супроводжуються також такими симптомами:
набрякання анального отвору;
відчуття стороннього предмету в ректальній області;
сильний свербіж;
Перелічені симптоми проявляються на ранніх стадіях розвитку тромбозу та з'являються поступово. З розвитком захворювання у пацієнта може з'явитись кровотеча та слизові виділення з анального отвору.
Оскільки захворювання має чітко вираженні симптоми, то правильна постановка діагнозу відбувається досить швидко. Лікар-проктолог спочатку проведе опитування, потім зробить огляд ураженої ділянки. Додатково призначається пацієнту аналіз крові для визначення її згортання та наявності анемії.
Важливим етапом діагностики тромбозу є інструментальне дослідження прямої кишки (ректоскопія). Дана процедура проводиться із застосуванням знеболюючого і дає можливість виключити інші патології, що також мають больове вираження (такі, як тріщини, пухлини прямої кишки та ін.)
Метою лікування є усунення запальних процесів в гемороїдальних вузлах, зняття больових відчуттів та набряків тканин в анальному отворі, розчинення тромбу та профілактика його повторного виникнення.
Тромбоз гемороїдальних вузлів є неприємним захворюванням, деколи буває соромно звернутись до лікарів по допомогу, проте не варто витрачати дорогоцінний час на самолікування. Лікарі медичного центру зможуть вам допомогти, призначать ефективне лікування та не допустять виникнення рецидивів.
Будьте здорові!
Опубликовано: 30.08.2017
Обновлено: 07.09.2021
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом