(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Вам зручно українською

Лікування герпесу в Хмельницькому

Герпес – це захворювання, яке спричиняється потраплянням в організм вірусу простого герпесу. Різновидів такого вірусу існує досить багато, але найрозповсюдженіші з них – герпес першого типу (ВПГ-1) та герпес другого типу (ВПГ-2). Другий різновид викликає генітальний герпес, що уражає слизові оболонки та шкіру статевих органів. 

Лікувати таку хворобу краще за все у медичному центрі «Оксфорд Медікал Хмельницький»!

Герпес першого типу знайомий маже кожній людині, адже саме він провокує появу ранки в кутиках рота або на слизовій оболонці носу. На жаль, особливістю герпетичної хвороби є неможливість повного одужання пацієнта. Головна мета лікувальних заходів – це переведення хвороби в стадію стійкої ремісії, коли людина являється лише носієм герпесу, але його симптоми не турбують хворого.  

ПРИЧИНИ ПОЯВИ ГЕРПЕСУ 

Герпес відноситься до переліку захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ). Тобто основний спосіб передачі хвороби – незахищений статевий контакт.

Існує ще декілька, не менш розповсюджених способів зараження герпесом. Така ситуація часто зустрічається ще при народженні дитини або навіть у внутрішньоутробному віці. Вагітна може передати герпес своєму малюку або через плаценту, або під час пологів, коли дитина проходить родові шляхи. Щоправда, це не означає, що новонароджений малюк буде мати симптоми герпесу, адже його імунна система досить сильна, та ще й підсилюється материнським молоком. 

Як наслідок, герпес приховується у нервових гангліях – скупченнях нервових клітин, а під час потрапляння герпесу в організм виробляються антитіла, які й тримають під контролем хворобу. Перші симптоми герпесу можуть проявитися в разі зниження імунітету (досить часто зустрічаються випадки, коли виразки на губах проявляються після або під час застуди).

Окрім передачі вірусу від матері до дитини, заразитися можна і через спільне використання предметів особистої гігієни або при контакті пошкодженої шкіри (рани, порізи) зі шкірою хворого. Ще один розповсюджений спосіб – інфікування статевих органів самим пацієнтом. Це відбувається, якщо людина торкається герпетичної виразки на губах і переносить її руками на статеві органи. 

СИМПТОМИ ГЕРПЕСУ 

Герпес має досить чітку картину захворювання. Він проявляється в якості великих висипань-пухирців на статевих органах, анусі, уретрі. Такі висипання досить сильно сверблять, а з часом переростають у виразки.

До того ж пацієнти спостерігають супутні симптоми: погане самопочуття, слабкість, головний біль, втрату апетиту, біль м’язів, набряклість слизових оболонок та збільшення лімфатичних вузлів.

Ускладненням герпесу може стати інфекційне зараження, викидень або завмирання плоду (якщо від хвороби страждає вагітна), порушення роботи нервової системи.

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ГЕРПЕСУ 

Первинна діагностика проходить в кабінеті лікаря-венеролога. Він уважно збирає анамнез та оглядає уражену ділянку. Після цього призначається ряд аналізів на наявність герпесу у крові та біоматеріалі. Лікар може призначити декілька видів аналізів, адже може бути ризик хибнонегативного результату. Це спричинено тим, що герпес може «затухати» і не давати явної реакції.

Саме тому венерологи призначають аналіз на антитіла до герпесу або ж проводять полімеразну ланцюгову реакцію, яка може виявити ДНК герпесу в організму. Окрім цього, лікарі медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» проводять високоточні серологічні проби, якщо пацієнти не мають явної форми герпесу але повинні пересвідчитись, чи є вірус в організмі. Це проводиться або з профілактичною метою, або під час вагітності, для усунення ризиків зараження від матері до дитини.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГЕРПЕСУ

Лікування герпесу – це комплексна схема терапії яка включає в себе дві основні задачі:

  • пригнічення збудника – досягається призначенням сильних противірусних препаратів на тривалий період;

  • підвищення опірності організму – призначаються препарати інтерферону (елементу, який відповідає за імунітет).

Для зниження гострих симптомів (свербіння, набряклість, підвищення температура та гіперемія) можуть додатково призначатися знеболюючі та протизапальні препарати. Паралельно до схеми лікування пацієнту надаються рекомендації щодо корекції способу життя, застосування контрацепції (презервативів) під час статевого акту.

Окрім цього, разом з пацієнтом, лікування та обстеження потребує й його партнер, з яким був незахищений контакт.

Повний спектр обстежень та аналізів, а також якісна консультація венеролога можлива в нашому медичному центрі. Телефонуйте за номером (097) 470-20-30 до «Оксфорд Медікал Хмельницький» та захистіть своє здоров’я!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар уролог: Вовк Юрій Володимирович

інформація про лікаря

2007-2014рр. Навчався у Вінницькому національному університеті ім. М. І. Пирогова.

2014-2017рр. Проходив очну та заочну інтернатуру в Хмельницькій міській лікарні та Хмельницькій обласній лікарні.

2017р. Здобув спеціалізацію за фахом «Урологія».

З 2017р. по сьогоднішній день працює у Хмельницькій центральній районній лікарні.

З 2019р. Працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.

показати повний текст
Лікар уролог : Касприк Володимир Богданович

інформація про лікаря

1975-1980рр. Навчався у Буковинському державному медичному університеті.

1981-1982рр. Проходив інтернатуру в хірургічному відділенні у Хмельницькій міській лікарні.

1982-1985рр. Працював у Деражнянській центральній районній лікарні.

1985р. Ординатура по хірургії у Вінницькому медичному інституті ім. М. І. Пирогова.

1985-1991рр. Працював у Хмельницькій обласній лікарні.

З 1991р. по сьогоднішній день працює в Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни.

2020р. Працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.

показати повний текст
Лікар уролог: Добровольський Вадим Антолійович

інформація про лікаря

2000-2006рр. Закінчив Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова.

2006-2008рр. Проходив інтернатуру в Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика.

З 2008р. по сьогоднійшній день працює урологом в Хмельницькій обласній лікарні.

2015-2019рр. Проходив аспірантуру у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького та захист кандидатської дисертації.

2019р. Проходив курси у м. Київ по «Онкоурологія».

З 2020р. Працює у медичному центрі Оксфорд Медікал Хмельницький.


показати повний текст
Лікар гінеколог: Бойко Наталія Сергіївна
Лікар гінеколог: Бойко Наталія Сергіївна
Бойко Наталія СергіївнаЛікар гінеколог

вул. Подільська, 93/1;

інформація про лікаря

  • 2010р. – диплом: Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського,  лікувальна справа. Інтернатура за фахом гінеколога: Херсонська обласна клінічна лікарня, м. Херсон.
  • База очного стажування: факультет післядипломної освіти, кафедра гінекології та перинатології ДУ КДМУ ім. С.І. Георгіївського.
  • Працювала лікарем гінекологом (з надання екстреної медичної допомоги) в гінекологічному та пологовому відділеннях, м. Херсон, як зовнішній сумісник, обіймала посаду дільничого лікаря гінеколога поліклініки ( діагностичний скринінг патології шийки матки, ендокринна гінекологія).
показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом