(0382) 70 20 30
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Створення, відновлення внутрішніх опор в Хмельницькому

Внутрішньою опорою називають здатність особистості покладатись на себе та мати впевненість в собі і стійкість в будь-яких обставинах. 

Коли у людини є власні внутрішні опори, вона не потребує зовнішньої підтримки і захисту й зможе зберегти себе у найскладніших життєвих ситуаціях, підтримати емоційну рівновагу та прийняти адекватні рішення згідно цілей та цінностей. 

Внутрішній стрижень – це ресурс для адаптації та розвитку в періоди значного стресу чи кардинальних змін у житті. Але інколи внутрішні опори слабшають – у такому випадку варто звернутися до психологів медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький».

Як формується і втрачається внутрішня опора

В нормальних умовах для дитини зовнішньою опорою є дорослі, які дбають про неї та є гарантами безпеки і стабільності. При дорослішанні ці опори стають внутрішніми, створюючи умови для сепарації від батьків та самостійності людини. Проте під дією життєвих подій стійкість може порушуватися, й тоді навіть доросла людина відчуває себе дитиною і потребує турботи. 

В даному випадку необхідний час для відновлення опор або пошуку і вибудовування нових для повернення балансу. Але складніше, якщо у людини так і не сформувалися опори. Така особистість, на жаль, залишається в інфантильній позиції, завжди потребує допомоги, наставляння, схвалення та вирішення її проблем.

Так може вийти, якщо у дитини не було гідного прикладу дорослого, її емоції та потреби – подавлялися чи ігнорувалися, або навпаки – батьки надмірно контролювали та опікали чадо, або, якщо у людини є багато непропрацьованих психотравм та негативного досвіду.  

Ознакою втрати або відсутності внутрішньої опори є також апатія, дратівливість або тривожність навіть при незначних життєвих змінах, бажання робити те, що не подобається, тільки заради схвалення, залежність від чужого настрою та оцінки, замовчування власної думки, щоб не образити оточуючих тощо. Проте це не значить, що ситуацію не можна виправити – при усвідомленні проблеми внутрішню опору можна сформувати або відновити за допомогою кваліфікованого психолога нашого медцентру. Фахівці працюють з питаннями пошуку опор та їх інтеграції в життя людини за допомогою інструментів і методик, що підбираються індивідуально.

Психологічні методи пошуку і створення внутрішніх опор

Формування і відновлення внутрішніх опор починається зі створення або повернення свого внутрішнього «дорослого Я». Так ви зможете стати собі другом, опорою і підтримкою. Після первинної консультації та спілкування психолог може визначити причини втрати внутрішньої опори, а також підібрати ефективні методики для роботи з людиною.

Для пошуку й інтеграції внутрішніх опор у психологічній роботі застосовують наступні практичні інструменти:

  • Усвідомлення цілей і цінностей – спочатку людина визначає власні цінності та непорушні життєві принципи, що її надихають. Це може бути любов, саморозвиток, здоров’я, чесність тощо. Після цього цінності співставляються з цілями: здоровий спосіб життя, турбота про близьких, розвиток творчих чи інших професійних навичок. Роблячи важливий вибір, рефлексуйте та пов’язуйте його з власними цінностями.

  • Розвиток самосприйняття – психолог підказує, як прийняти себе таким, як є: з чеснотами і недоліками. Для цього проводяться практики на підвищення самооцінки та самоцінності, визнання емоцій, турботи про себе тощо.

  • Розвиток емоційної регуляції – робота над розумінням своїх емоцій і реакцій на тригери, їх усвідомленням та правильною регуляцією для збереження самоконтролю і балансу в складних ситуаціях. Корисними є практики відстрочення реакції, правило «10 секунд» та ін.

Також можна використовувати звернення до власного досвіду і згадувати ті події, коли ви знаходили вихід зі складних ситуацій та досягали успіху. 

Формування та відновлення внутрішньої опори – це процес, що вимагає уваги, часу і роботи над собою. Опора створюється на базі цінностей, життєвого досвіду, самоприйняття та розпізнавання і керування емоціями. А щоб отримати допомогу та орієнтири для пошуку внутрішніх опор, звертайтесь до психологів медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький»!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.90, голосів: 31 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Психолог: Сорокіна Катерина Онуфріївна

інформація про лікаря

З 2021 р. по 2024 р. навчалася у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича по спеціальності психологія.

З 2023 р. по 2024 р. проходила навчання по програмі "Основи гештальт-терапії" 1 ст.

У 2024 р. завершила курс "Робота з ПТСР в умовах воєнного часу"

З 2025 р. працюю психологом у медичному центрі "Оксфорд Медікал Хмельницький".

 

показати повний текст

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом