Конфліктні ситуації у стосунках між дітьми з батьками або подружжям – неминучі. Вони виникають через непорозуміння, невиказані претензії та різні погляди на життя. Часто під впливом емоцій важко втриматися, щоб не почати сваритися та звинувачувати партнера, але вміння вирішувати конфлікт екологічно допоможе зміцнити відносини.
Поглянути на проблему зі сторони та знайти вихід допоможе робота із сімейним психологом. Якщо сварки стали невід’ємною частиною вашого спілкування у родині, але ви прагнете зберегти стосунки, звертайтеся до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький!
Причини проблем у стосунках
Між подружжям та батьками з дітьми конфлікти виникають через наступні ситуації:
егоїстична позиція;
зради;
розбіжності у поглядах на життя;
наявність психічного розладу в одного із пари;
постійний контроль;
надмірна опіка над дітьми або постійні заборони;
деструктивність виховання;
порівняння дитини з іншими не на її користь;
ревнощі;
неповага;
взаємні образи;
недомовки та брехня.
Також частими причинами конфліктів є нездорові залежності одного з членів родини – алкоголізм, наркоманія, ігроманія тощо. Все це створює психологічну напругу, тривожність, руйнує стосунки, призводячи до втрати довіри, сварок, ігнорування одне одного та навіть фізичного насилля та повного розриву відносин.
Коли потрібна робота з психологом
Коли ви переходите на взаємні образи та звинувачення, відчуваєте гнів та агресію або навпаки – провину, втрачаєте емоційну близькість або маєте невирішені питання, що роблять стосунки напруженими, важливо попрацювати зі спеціалістом, адже уникання проблеми не вирішить, а поглибить її.
Відновити довірливі відносини з дітьми та врятувати подружжя від розриву допоможе кваліфікований психолог, тож запишіться на консультацію, щоб отримати професійну допомогу.
Психологічна робота над стосунками та методи вирішення конфліктів в системі «жінка-чоловік» та «батьки-діти»
Спеціаліст проводить первинну консультацію, діагностуючи атмосферу та загальну картину стосунків. В цьому допомагає опитування, анкетування та інші методи. Після цього психолог розробляє план терапії. Застосовуються різні методики для покращення психологічного клімату у парі або між дитиною та батьками. Але для позитивного результату важлива присутність на сеансах обох сторін конфлікту зі свідомим підходом, взаємоповагою та готовністю до співпраці.
Ключові методи, які застосовуються для опрацювання та вирішення конфліктів:
активне слухання – одна сторона уважно слухає іншу, щоб зрозуміти її думку, та повторює головні тези зі словами «я розумію», без критики та оцінок;
Я-повідомлення – проговорення власних почуттів «для мене важливо», «відчуваю» з уникненням звинувачень;
фокус на проблему – зосередження не на рисах особистості, а на конкретній ситуації та пошук виходу;
компроміс – знаходження справедливого рішення, що передбачає рівноцінні поступки і враховує інтереси обох сторін;
пошук причин – коли емоції заспокоюються, приступають до аналізу та виявлення корінних причин конфлікту: невирішені минулі питання, приховані образи тощо;
спільне вирішення проблеми – робота заради спільної мети об’єднує, тут важливо підходити до задачі як до командної роботи, а не протистояння.
У стосунках з дітьми часто виникають непорозуміння через надмірний контроль, невиправдані очікування та недовіру. Батькам важливо пам’ятати про індивідуальність особистості дитини, відверто говорити з нею на різні теми, дотримуватися справедливості в заборонах і обмеженнях, логічно пояснити негативні наслідки певних дій підлітка та підказати, як діяти.
Конфлікти у відносин є нормою, що може стати поштовхом до розвитку стосунків, якщо вчасно працювати над ними, щиро обговорювати ситуацію та з розумінням і повагою ставитися один до одного.
Відчуваєте, що стосунки погіршилися? Звертайтеся до психолога медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький», який допоможе конструктивно вирішити проблему!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ