Реалії, в яких сьогодні живуть військовослужбовці, значною мірою впливають на членів їх родини. Діти та рідні захисників і захисниць не знаходяться безпосередньо на полі бою, проте щоденна напруга і тиск обставин, які неможливо змінити, тривога за рідну людину та невизначеність приносять неабиякий стрес.
Досвід такого життя відчутно впливає на сім’ю в напрямках адаптації до/після несення служби, виховання дитини, фінансові і побутові питання, подолання розлуки та переживання смерті. Хронічний стрес погіршує якість життя і негативно впливає на фізичне здоров’я, тому важливо звернутися по допомогу.
Спеціалісти медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький» надають психологічну підтримку сім’ям військовослужбовців і ветеранів з різних тривожних питань й допоможуть вирішити більшість проблем.
З якими психологічними проблемами стикаються родини військовослужбовців
Сім’ї військових стикаються з проблемами з психоемоційним здоров’ям і психотравмами через різні фактори: від частих переїздів та відряджень до серйозних поранень та втрати рідної людини. Серед інших проблем – мобілізація, труднощі з фінансовим становищем, ослаблення психічного здоров’я. Ці проблеми – важке випробування для родин військовослужбовців.
Причинами психологічних розладів і травм є:
раптова і тривала розлука з рідною людиною;
невизначеність при відсутності зв’язку;
відсутність новин, якщо людина зникла безвісти;
звістка про тяжке поранення та смерть військового.
Не варто ігнорувати надмірну тривожність і потрясіння від поганих новин. Зверніться до нашого медцентру по допомогу щодо вирішення власних переживань, психологічного стану дітей, стосунків у подружжі та інших питань.
Діагностика психологічних проблем в родинах військовослужбовців
Щоб почати індивідуальну психологічну роботу з родиною військовослужбовця, наші фахівці проводять попередню бесіду і консультацію, з’ясовують обставини життя сім’ї, щоб скласти загальну картину проблеми.
Первинне психодіагностичне обстеження може включати спеціалізовані опитування і тести для визначення глибини розладу та рівня тривоги, психоемоційної та соціальної дезадаптації. В окремих випадках може бути необхідна терапія, в тому числі для відновлення фізичного здоров’я. Тому, якщо у когось із членів вашої родини є скарги на здоров’я, спричинені стресом, людину направляють на обстеження, зокрема роботи нервової і серцево-судинної систем. Маючи результати діагностики, фахівець складає персональний план роботи із сім’єю.
Психологічна допомога сім’ям військовослужбовців
Одним з важливих елементів системи психологічної підтримки є комунікація. Чесне і довірливе спілкування зі спеціалістом дозволить членам родини відверто висловити болючі почуття, поділитися досвідом, щоб знайти вихід. Психолог в процесі спілкування задає певні питання та веде діалог, і проговорювання ситуації та висловлювання своїх емоцій і почуттів щодо того, що сталося, дозволяє полегшити тривогу та поглянути на проблему з різних боків.
Добре працюють психологічні заняття в групах з іншими родинами зі схожими проблемами, обмін досвідом та підтримкою. Також психологи рекомендують окремі заняття для дітей, в тому числі – розвиваючі. Залежно від ситуації в родині спеціалісти можуть застосовувати когнітивно-поведінкову терапію та інші методики, надають рекомендації щодо побудови та підтримки стосунків в сім’ї.
Мета психологічної підтримки сімей військовослужбовців – допомогти зрозуміти власні почуття та стан близьких, відновити внутрішні ресурси та життєві сили, повернути емоційний контроль, подолати страхи, апатію і депресію, відчути землю під ногами та впевненість у своїх силах.
Психологічна підтримка родин військовослужбовців – важливий напрям захисту громадян і країни. Звертайтесь до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький», щоб отримати кваліфіковану допомогу і відчути сили жити далі та зберегти родину!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ