*
показати повний текстНа остеохондроз страждають люди старші 30, але з кожним роком ця недуга молодшає через спадкові причини, неправильний спосіб життя і малу рухливість. І попри те, що остеохондроз вважають не хворобою, а фізіологічним станом, його також варто лікувати.
Остеохондроз є дегенеративно-дистрофічним явищем, який супроводжується змінами хрящових тканин хребта. Згодом стан прогресує й змінює структуру міжхребцевих дисків та обмежує їх функціональність. Хребці втрачають витривалість і стають вразливими до травмувань, а диски втрачають пружність і еластичність. Таким чином компресійне навантаження стискає диски, а нервові корінці ущемляються, що викликає біль в різних місцях організму залежно від локалізації недуги.
Основна причина – старіння організму. Також розвиток недуги відбувається через погіршення процесів обміну в тканинах, а також низька активність. До інших причин відносять генетичну схильність, загальне порушення обмінних процесів, вікові зміни, травми хребта, малорухливе життя, а також несиметричні або надмірні фізичні навантаження.
Залежно від локалізації змін існує остеохондроз у шийному, грудному і поперековому відділах, який має різну симптоматику. Остеохондроз шиї спричиняє запаморочення та головний біль. Грудний поширюється в грудній клітці та віддає в серце. Поперековий впливає на тазові органи.
Патологія має досить виражені симптоми:
Вікова природа остеохондрозу не дозволяє повністю його позбутися, тому головна мета – уповільнення прогресування патології та усунення болю й ін. симптоматики. В будь-якому випадку не варто займатися самолікуванням, а звернутися до ортопеда-травматолога медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький».
Картина складається на основі скарг пацієнта. Діагностика починається з огляду і пальпації. Іноді проводять маніпуляції молотком на нервові рефлекси. Для встановлення остаточного діагнозу призначаються інші обстеження: КТ, рентген, МРТ, УЗД (при порушеннях кровопостачання).
Лікувальний процес – тривалий і направлений на відновлення структурних складових хребта і зміцнення м’язів. В деяких випадках показане хірургічне лікування гриж. На жаль, дистрофія хряща незворотна, тому основний вплив відбувається на сусідні тканини. Такі процедури, як фізіотерапія, масажі, плавання, поліпшують кровопостачання й зміцнюють м’язи. Проте біль при остеохондрозі супроводжує людину хронічно, тому важлива підтримка медикаментозною терапією.
Для зменшення болю призначають протизапальні нестероїдні препарати та вітаміни з групи В. Особливо важливі бенфотіамін (В1) та піридоксин (В6), які допомагають відновити функції нервових волокон. В1 нормалізує процеси обміну в пошкоджених корінцях, а В6 покращує проходження імпульсів і зменшує біль.
Також для корекції патологічного стану застосовують:
План лікування визначається професійним лікарем індивідуально для кожного пацієнта, залежно від його загального стану здоров’я і наявності ін. захворювань.
Профілактика допомагає уникнути ускладнень та підтримати стан після успішного лікування. Фахівець може рекомендувати пацієнту періодично проходити обстеження для визначення динаміки та виконувати ЛФК вдома.
Також варто дотримуватись інших порад:
Отже, щоб уникнути тяжких ускладнень та не обмежувати свою функціональність, треба дотримуватися профілактичних заходів і при перших ознаках записуватися на прийом до ортопеда-травматолога медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький», який признатись комплексне дослідження на сучасному обладнанні та складе індивідуальний план лікування.
Акції
вул. Подільська, 93/1
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
вул. Січових Стрільців, 2/2
телефон:
(0382) 70 20 30
(097) 470 20 30
показати - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом