Вірусні гепатити – група запальних захворювань печінки (гепатити А, В, С, D, E, F, G), що через слабко виражену симптоматику і перетікання в хронічну стадію є надзвичайно небезпечними. Найбільш поширеними і агресивними вважаються гепатити типу В та С.
У разі подібного захворювання займатися самолікуванням не варто, й при перших ознаках краще записатися на прийом до лікарів медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький», отримати якісну діагностику, обстеження та призначення терапії.
Причини вірусного гепатиту
Вірусний гепатит провокують різноманітні фактори. Існуючі типи передаються наступним чином:
фекально-оральним шляхом (А, Е, F) – побутові предмети інфікованого, брудна їжа та руки, рідше через кашель, чхання тощо;
через біоматеріал (B, C, D) – слина, кров, сперма, молоко матері.
Щеплення слід зробити усім, хто знаходиться в групі ризику: ВІЛ-позитивні, медпрацівники, які працюють з біорідинами, хворі на гемодіалізі та люди, які мали статеві контакти з інфікованим.
Ознаки гепатиту
Хвороба розвивається поступово. При зараженні гепатоцити пошкоджуються і відмирають. Інкубація вірусу – тривала, і перші ознаки проявляються не одразу.
Загальні симптоми – наступні:
слабкість;
апатія;
розлади ШКТ – діарея, нудота і блювання;
темна сеча;
світлий кал;
жовтушна шкіра, склери і слизові оболонки;
лихоманка.
Перебіг інфекції відрізняється залежно від типу вірусу.
Гепатит А супроводжує тяжкість у підребер’ї та відсутність апетиту, що виникають через 14-28 діб.
Гепатит B проявляється протягом 30–180 днів, швидко розвиваються симптоми цирозу і недостатності печінки.
Гепатит С в більшості випадків безсимптомний. Виникає васкуліт, біль в суглобах, відсутність апетиту. Інкубаційний термін – до півроку.
Гепатит D додається до типу В, ускладнюючи симптоматику.
При погіршенні самопочуття одразу зверніться до лікаря! Спеціалісти нашого медцентру надають консультації та проводять всебічне обстеження, щоб почати лікування якомога раніше.
Діагностика вірусних гепатитів
Лікар проводить опитування та направляє на аналізи і консультацію гастроентеролога та інфекціоніста.
В обстеження входить:
біохімічний/загальний аналізи крові;
аналіз на антитіла і антигени;
УЗД (органи порожнини черева);
біопсія печінки.
Методи лікування вірусних гепатитів
Базові способи терапії включають дотримання дієти, режиму, вживання рідини в достатньому об’ємі та прийом препаратів і вітамінів за призначенням. Гострий гепатит вимагає дотримання постільного режиму.
Конкретна схема лікування розробляється залежно від типу гепатиту.
Гепатит А не вимагає спеціальної терапії. Пацієнта лікують амбулаторно, госпіталізують лише при гострій недостатності печінки. Основа лікування – детоксикація і підтримка балансу води та електролітів. Приймати препарати слід суворо за рекомендаціями лікаря, уникаючи самолікування протиблювотними та парацетамолом.
При гепатиті В рекомендований щадний режим без фізичних навантажень, контроль водно-електролітного балансу. Гепатит B неможливо вилікувати, але своєчасно почата терапія, що підтримується протягом життя, запобігає прогресії хвороби й розвитку онкології та цирозу.
Рішення про прийом медикаментів, їх типи і дозування спеціаліст приймає індивідуально. До таких ліків відносяться дезінтоксикаційні, імунотропні, противірусні, гепатопротектори, ліки для покращення травлення тощо. Пацієнти з хронічною формою гепатиту В мають постійно контролюватися лікарем.
Гепатит С при своєчасно початому лікуванні – виліковний. Фахівець підбирає схему терапії, що включає оздоровлення способу життя, дієту і прийом противірусних. Пацієнти з хронічною формою проходять лікування протягом 3–6 місяців.
Більшість гепатитів можна вилікувати, а невиліковну форму – підтримувати в стадії ремісії при вчасному зверненні до спеціаліста і ранній діагностиці. Тому не чекайте розвитку хвороби. Дотримуйтесь профілактики і при підозрах на зараження запишіться до лікаря медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький».
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ