Червоничка (багряниця, краснуха) – вірусна, гостра інфекція, для якої характерні загальна помірна інтоксикація, збільшення лімфовузлів та поява висипань.
Без грамотної діагностики та належного лікування краснуха може призвести до тяжких ускладнень, тож подбайте про своє здоров’я та здоров’я дітей завчасно і при перших ознаках червонички зверніться до лікаря медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький», щоб отримати ретельне обстеження та кваліфіковану медичну допомогу.
Ключові ознаки червронички
Вірус потрапляє до організму через слизові органів дихання і поширюється по тілу з кровотоком. Імунітет починає реагувати, тому у дітей збільшуються лімфовузли. Також приєднуються незначний нежить, біль в горлі та кашель. У більшої половини пацієнтів з’являється дрібний висип, що нагадує кір, проте краснуха відрізняється меншим та вужчим розміром.
Висипання у дітей є першою ознакою та починається з шиї та обличчя й поширюється на спину, сідниці, кінцівки і тримається до 5 діб.
Причини появи краснухи
Червоничка з’являється через РНК-вірус групи Togaviridae, передається повітряно-крапельним шляхом при чханні, кашлю, поцілунках і розмові. Можлива передача вірусу через посуд, іграшки, а також до плода від матері.
Серед причин розвитку червонички можна відмітити такі:
В запущених випадках спостерігається енцефаліт, енцефаломієліт, поліневрит, пневмонія, гломерулонефрит, серцево-судинні захворювання тощо. Не чекайте, поки хвороба досягне піку розвитку та призведе до ускладнень. Запишіться на прийом до лікаря, щоб швидше почати лікування!
Діагностика червонички
Мета лікарів – визначити збудника. Також береться до уваги факт, що деякі хворі переносять краснуху без ознак, і при огляді інфекція лишається непоміченою.
При виявленні осередку зараження в дитсадку або школі важливо з’ясувати момент захворювання і появи висипань. Це допоможе встановити термін ізоляції та визначити межі карантину.
Також краснуху діагностують наступними методами:
Методика лікування червонички у дітей та дорослих
Схема лікування краснухи складається індивідуально.
У дітей червоничку лікують амбулаторно. При висипаннях потрібен фізичний спокій. Призначають антигістамінні ліки, полівітаміни за потреби – жарознижуючі.
Немовлятам із синдромом інфекції з народження та ознаками респіраторного дистресу застосовують підтримуючу терапію в палаті інтенсивної терапії. Гіпербілірубінемія, що розвивається на тлі червонички, лікується фототерапією або переливанням крові. Малюки з вадами серця перебувають під контролем і дослідженням ЕхоКГ для вчасного визначення серцевої застійної недостатності.
Хворим з вродженою червоничкою потрібна контактна ізоляція на період госпіталізації, оскільки малюк може бути зараженим до 12 місяців.
Специфічної терапії краснухи для дорослих немає, тому лікують супутні ускладнення. Важливо повноцінно харчуватися, достатньо пити і приймати вітаміни. Залежно від перебігу хвороби лікар може призначити жарознижувальні.
Профілактика червонички
Ключовим заходом профілактики є вакцинація, що проводиться відповідно до календаря щеплень, в 1 та 6 років. Люди, які перенесли краснуху, часто виробляють довічний імунітет до вірусу.
Якщо дорослий не вакцинувався в дитинстві, лікар призначає тест на антитіла IgG та з’ясовує необхідність вакцинації.
З появою перших ознак червонички у вас або дітей звертайтесь до спеціалістів медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький». Лікарі швидко диференціюють інфекцію від інших захворювань та призначать ефективне лікування.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ