Хвороба Бешиха (Рожа) – інфекційна хвороба шкіри, що зачіпає дерму, слизові та поширюється поверхневими лімфатичними судинами. Такий стан провокує бета-гемолітичний стрептокок A-групи, що має серозний або серозно-геморагічний характер.
Ця хвороба схильна до частих рецидивів і є не тільки естетичним дефектом, а й має численні ускладнення, в тому числі сепсис та вимагає своєчасного лікування. Тому, помітивши ознаки хвороби Бешиха, негайно звертайтесь до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький». Наші лікарі проводять сучасну діагностику та призначають індивідуальну терапію.
Чому виникає Бешиха
Стрептококи, що провокують запалення, проникають в організм через пошкоджені ділянки шкіри – порізи, тріщини, пролежні, виразки, укуси тварин і комах. До факторів ризику можна віднести недостатність вен, дерматози, стригучий лишай, мацерацію шкіри, свищі між веною і артерією, знижений імунітет, погану гігієну, парез, діабет, ожиріння, видалення варикозу та перелом гомілки, запалення носоглотки.
Симптоми Бешихової хвороби
При запаленні з’являються блискучі, гладкі, ущільнені та болючі бляшки з чіткими контурами. Початкова стадія характеризується підвищенням загальної і місцевої температури, що обґрунтовується інтоксикацією.
Серед інших ознак:
свербіж, почервоніння, печіння, набряк та пухирці на ураженій ділянці;
озноб і лихоманка, що триває близько тижня;
біль в м’язах та суглобах;
нудота;
набряки лімфовузлів.
При важкому перебігу бешихи швидко прогресує інтоксикація. Виникає блювання, непритомність і марення.
Ускладнення хвороби Бешихи
Наслідки запалення після атибіотикотерапії зазвичай не загрожують подальшому життю, проте без лікування при хворобі Бешиха відбувається інфікування кісток і суглобів, розвивається ендокардит, пневмонія, абсцес, тромбофлебіт, менінгіт і гангрена. Все це може призвести до летальних наслідків, тому не варто чекати! Одразу записуйтеся до лікаря-інфекціоніста.
Діагностика Бешихової хвороби
Лікар проводить консультацію, огляд та призначає аналізи крові – для виявлення ознак запалення та інфекції.
Диференціальне обстеження проводиться, щоб виключити оперізуючий лишай, ангіоневротичний набряк, тромбоз вен, хворобу Лайма та септичний артрит. При супутніх захворюваннях шкіри (псоріазу/екземи) призначається консультація дерматолога.
Як лікують хворобу Бешиха
Зазвичай рожу лікують амбулаторно. Стаціонар потрібний малим дітям, літнім і тяжким пацієнтам із супутніми патологіями. Рекомендовано дотримання правильного харчування та прийом вітамінів, що зміцнюються імунітет.
Також в план консервативного лікування включають антигістамінні, антибіотики, детоксикаційні препарати (внутрішньовенно) та симптоматичні жарознижувальні, анальгетики, фізіотерапія. Нестероїдні протизапальні застосовують у випадку, коли торкання до шкіри дуже болюче. При супутньому мікозі додають протигрибкові ліки. Застосовуються перев’язки з протизапальними й антисептичними розчинами, присипками. Пацієнтам з рецидивами тричі на рік і більше показана диспансеризація.
Операції при хворобі Бешиха
Показаннями для хірургічного втручання є бульозна Бешиха та гнійно-некротичне ускладнення.
Лікування проводять в хірургії. При нагноєнні та буллах виконують розтин і обробляють вогнище з дренуванням для видалення ексудату. За потреби виконують пластику ураженої ділянки шкіри.
Як уникнути хвороби Бешиха
Щоб попередити розвиток інфекції, важливо своєчасно лікувати травми і запалення шкіри та слизових, карієс і стрептококові ураження, дотримуватися гігієни, уникати запотівання шкіри та лікувати гіпергідроз, а також носити вільний комфортний одяг.
Та головне, при ознаках рожі не лікуйтеся самостійно. Записуйтесь до лікаря медичного центру «Оксфорд Медікал Хмельницький», щоб отримати професійне обстеження і кваліфіковану медичну допомогу.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ